Ezek az aranyér leghatékonyabb népi gyógymódjai
A népi gyógyászat számtalan praktikát és gyógynövényt ismer az aranyér kezelésére. A legfontosabb a magas rosttartalmú ételek fogyasztása, az étrend beállítása úgy, hogy a székelés könnyű és fájdalommentes legyen.
Segít, ha sok zöldséget és gyümölcsöt, magvakat, valamint teljes őrlésű gabonaféléket, például tönkölybúzakenyeret fogyasztunk. Flavonoidokban bővelkedik a földi szeder, a cseresznye, a fekete áfonya és a citrusfélék.
Ha a salátánkba egy-két evőkanál búzacsírát vagy lenmagot keverünk, az már önmagában elég lehet a megfelelő állagú és rendszeres széklethez.
Ügyeljünk arra, hogy elegendő folyadékot igyunk. A legjobb a tiszta vagy ásványvíz, legalább napi két és fél liternyi.
Keverhetünk gyógyhatású italt mandarin- vagy narancsléből, somkóróteával (sárga somkóróval) és citromlével elegyítve. Naponta két-három pohárral fogyasszunk az italból három héten át.
Készíthetünk süteményt a következőképpen: egy teáskanálnyi porrá őrölt ökörfarkkóró-gyökeret keverjünk össze egy tojássárgájával és egy teáskanál búzaliszttel, adjunk hozzá egy kis olíva olajat, majd süssük meg. Reggelente éhgyomorra fogyasszunk két héten keresztül.
Életmód
Gyakran már az is segít, főleg az ülő munkát végzőknél, ha rendszeresen sétálnak, sportolnak. Akinek hosszabb ideig kell ülnie vagy állnia, az tartson gyakrabban szünetet a munkájában, megváltoztatva a testhelyzetet. Érdemes megtanulni a székletürítést oly módon, hogy kerüljük az erőlködést.
Rendkívül fontos a végbélnyílás tisztán tartása. Minden székelés után célszerű langyos vagy hűvösebb vízzel lemosni a végbélnyílást, de kamillás vagy árnikás lemosást, illetve ülőfürdőt is alkalmazhatunk. A végbélnyílás tisztán tartásához használt hideg vagy langyos vízhez csekély ecetet is adhatunk, mivel fertőtlenít és csillapítja a viszketést.
Jó tudni, hogy a végbéltájék viszketését okozhatja a durva WC-papír, valamint kiválthatja Candida albicans vagy parazitafertőzés és élelmiszer-allergia. A viszketés kezdődő cukorbetegségnek ugyancsak jele lehet.
Sokan nem tudják, hogyan előzhetik meg a nagyobb súlyok emeléséből adódó állapotromlást aranyér esetén. Soha ne emeljünk lehajolva, egyenes lábbal! Mindig guggoljunk le, és a lábizmaink segítségével, a gerincet nem terhelve emeljük fel a súlyt. Nehezebb súly emelésekor vagy székeléskor ne tartsuk vissza a levegőt, mert ezzel is növeljük a nyomást a hasüregben. A legjobb persze az, ha nem emel vagy cipel súlyos terhet az, aki aranyérrel küszködik.
Hozzászólás zárolva.