Facebook hozzászólás
156

Ha a szemünk fénye allergiás

Aki valaha is szenvedett allergiás tünetektől, az jól tudja, hogy azokat felnőttként elég nehéz elviselni. Bár a gyermekek tűrőképessége – furcsa, de a gyakorló orvosok ezt látják – nagyobb a miénknél, az allergiás megbetegedések őket is érintik, így indokolt esetben ők is kezelésre, gondozásra szorulnak. Néhány fontos információ a gyermekkori allergiás eredetű betegségekről ezért jól jön a gyakorlott szülőknek…

Ha szemünk fénye rosszul érzi magát, bármit megtennénk azért, hogy ez a helyzet a lehető legrövidebb időn belül megváltozzon. Környezetünkben a különféle allergiás tünetek jelenlétén sajnos már meg sem lepődünk, azt azonban minden szülő szomorúan veszi tudomásul, ha gyermekén is észleli ezeket a tüneteket.

A Budai Allergiaközpont gyermekgyógyász szakorvosa, Dr. Várhegyi Csaba a szakszerű orvosi és allergiavizsgálatot, valamint a megelőzést helyezi a szülők figyelmének előterébe.

Külön említést érdemel, hogy az egyes allergiás tünetek esetében a bőrpróba vagy speciális vérvételek szinte elengedhetetlenek. Ennek a jelentősége abban is rejlik, hogy sajnálatos módon napjainkban megsokasodtak azok az „ál-szakértők”, akik különféle diétákra fogják, tudományosan nem alátámasztott vizsgálatokra irányítják a jóhiszemű szülőket, ám egy tévesen „elrendelt” kúra, kezelés feleslegesen terheli egy kisgyermek szervezetét. Feleslegesen tehát ne diétáztassuk a gyermeket, a szülők csupán figyeljék meg a tüneteket, a többit bízzák a hozzáértő szakorvosra.

Gyermekkori allergia felismerése, jellemzői
Szinte azonnal feltűnik a szülőknek, hogyha a gyermek bőre kiütéses lesz. Ez már egészen fiatal csecsemőkorban is előfordulhat, hiszen a gyermekkori allergiás eredetű megbetegedések közül elsőként az atópiás dermatitis (ekcéma, bőrgyulladás) jelentkezik, melyről a következők emelendők ki:

–          nem fertőző

–          jellegzetes tünet: száraz (érdes tapintatú) bőr; megvastagodott,  vöröses foltok, melyek viszketnek és a viszketés hatására az érintett terület hámhiányossá, „kivakarttá” válhat

–          jellegzetes területek: könyök- és térdhajlat, kézfej, szem környéki terület

A háttérben meghúzódó ok főleg genetikai hajlam, amelyhez az esetek egy részénél társul valamilyen igazolható allergia, leginkább ételallergia. Tehát fontos hangsúlyozni, hogy a szülők célzott allergiavizsgálat eredménye nélkül a gyermeket ne diétáztassák, ez nagy hiba. A gyógymód sokkal inkább a bőr zsírzó, hidratáló és gyulladáscsökkentő külső kezeléséből áll. Igazolt allergiás háttér (tej, tojás stb.) esetén az allergént természetesen ki kell iktatni az étrendből.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!