Legyen minden gyerek látható!
Hiszel a csodákban? És abban, hogy egy csoda születéséhez te is hozzátehetsz? Magyarországon minden 20. családra jut egy fogyatékkal élő gyerek, egészségügyi állapotuk mellett társadalmi beilleszkedésük is nehézséget okoz a mindennapokban. Ha szeretnél segíteni a mozgássérült gyerekeknek, ez a felhívás Neked is szól.
Három évvel ezelőtt egy olyan világot álmodtak meg a MagikMe társadalmi startup alapítói, amiben a sérült és nem sérült gyerekek elfogadásban játszhatnak együtt. Tapasztalataik alapján a legjobb fejlődési mód a speciális igényű gyerekeknek, ha kortársaikkal együtt élnek át élményeket, közösen játszhatnak. Mivel a játékban a nem sérült gyerekek is odafigyelést és elfogadást tanúsítanak sérült társaik iránt, a fogyatékkal élő gyerekekből később nemcsak mentálisan, hanem fizikailag is egészségesebb felnőtt válhat.
A MagikMe tagjai személyes okokból indultak el a csodatevés útján, hiszen három alapítótag gyermeke is érintett a témában. Sok hozzájuk hasonló sérült gyermek van, akik helyzetükből adódóan láthatatlanok maradnak; nagyon ritkán találkozhatunk velük játszótereken, hiszen az ott lévő eszközök számukra nem biztonságosak. Az értelmi sérülteknek nincs félelemérzetük, vagy csak később alakul ki, illetve a tanulási folyamatuk is lassabb, mint az egészséges gyerekeké.
A probléma több embert érint, mint hinnénk: minden huszadik családra jut egy fogyatékkal élő gyerek. A magyar társadalom leghátrányosabb helyzetű csoportjába tartoznak a fogyatékos emberek, egészségügyi állapotuk mellett a társadalmi körülmények is egyre nehezebbé teszik a beilleszkedésüket. Ha ezt a problémát már gyermekkorban kiküszöbölhetjük, azzal a következő generációnak nem csak egy egészségesebb életre adunk lehetőséget, hanem arra is, hogy a nem sérült gyerekek érzékenyítése által a társadalom is könnyebben elfogadja őket. Nem szabad elmennünk a sérült gyerekek családjai mellett sem, hiszen az ő mindennapjaik megkönnyítéséhez is hozzájárul a kezdeményezés. Amíg másnak természetes, hogy a gyerekek akár egyedül is játszhatnak a játszótereken, sérült társaiknak ehhez külön szülői szervezésre, és több felügyeletre is szükségük van.
Több mint 20 ezer fogyatékkal élő, 14 éven aluli gyerek van hazánkban, és több mint 9 ezer játszótér. A játszóterek között összesen csupán 80-on találhatóak olyan játékok, amelyeket a fogyatékkal élő gyerekek is biztonságosan használhatnak.
A MagikMe csapata azért dolgozik, hogy minél több akadálymentes játszótér, akadálymentes játszótéri játék legyen Magyarországon. Most egy videóval hívják fel a figyelmet az „elfogadás játszótereinek” elkeserítően csekély számára, és egy olyan megoldást kínálnak, amihez bárki tevőlegesen csatlakozhat.
Ha te is segíteni szeretnél, akkor:
- jelezd önkormányzatod felé az igényt egy ilyen játszótérre;
- segítsd a MagikMe működését önkéntes munkáddal.
Lépj kapcsolatba a MagikMe csapatával a Facebook-oldalukon, és légy részese te is a kezdeményezésnek, amivel több ezer gyermek fejlődéséhez járulhatsz hozzá! Oszd meg a videót, hogy minél több emberhez eljusson az üzenet, beszélj róla és tegyél érte!
Hozzászólás zárolva.