Miért nem lehetünk mi nők férfiak?
Miért vannak klasszikus történetek minden házasságban arról, hogy a férfi keresi a hűtőszekrényben a sört, s az istennek sem találja meg; hogy megáll a gardrób előtt, egy helyre néz, s ha nincs pontosan a szeme előtt, amit keres, azonnal hívja a nejét?
Nők és férfiak vagyunk. Különbözünk egymástól. A nőknek és férfiaknak az agyi, a különböző viselkedésekért, képességekért felelős központjai is máshol vannak. A nők általában erősebbek azokban a képességekben, amelyekért a jobb agyfélteke felelős, míg a férfiakat a bal agyfélteke uralja.
Ez így persze nem pontosan igaz. Mert modern kutatások azt igazolják, hogy mindkét nem használja mindkét féltekét, csak az egyik központot erősebben, a másikat kevésbé. Az igazság tehát a következő:
"A jobb és bal agyféltekét egy vaskos idegrostnyaláb, az úgynevezett kérges test köti össze. Ezeken az idegrostokon keresztül "társalog" az agy két fele egymással. A további kutatások kimutatták, hogy a nők agyában a kérges test körülbelül 30 százalékkal több idegrostot tartalmaz. Vagyis a nőknél a két agyfélteke között szorosabb az együttműködés. Az is kiderül, hogy a férfiak és nők ugyanazon feladatok megoldásához nem pontosan ugyanazokat az agyterületeket használják. Kissé leegyszerűsítve elmondható, hogy a nőknél a különböző készségek megoszlanak a két agyfélteke között, míg a férfiak agya specializáltabb: a különböző készségek, funkciók általában egy jól körülírt területre koncentrálódnak. …Míg a nők érzelmei jobb és bal féltekéjükben egyaránt megtalálhatók, addig a férfiak érzelmeiket a jobb agyfélteke körülírható területén tárolják." (Dr. Valló Ágnes, dr. Bárány János, dr. Nemes János: Menedzsernők, menedzserfeleségek)
Nem értjük egymást Ezek a tudomány által igazolt eltérések már jobban megmagyarázzák, miért nem értjük meg egymást: férfiak és nők. Miért vannak klasszikus történetek minden házasságban arról, hogy a férfi keresi a hűtőszekrényben a sört, s az istennek sem találja meg; hogy megáll a gardrób előtt, egy helyre néz, s ha nincs pontosan a szeme előtt, amit keres, azonnal hívja a nejét.
A nő belép egy helyiségbe, s azonnal átlátja az egészet. A rekeszekből álló férfiagy az érzelmeket is az egyik rekeszben tartja, amelyet csak akkor nyit ki, ha éppen ahhoz van kedve. A nő viszont minden ténykedését az érzelmek jelenlétével old meg. A nők együttműködési készsége köztudottan nagyobb, szinte reflexszerű. Erre is magyarázatot ad az agyhasználatuk. Viszont ezek a különbségek a születés előtt eldőlnek, s később, a hormonok erőteljes uralkodásának hatására még erősödnek is.
Hozzászólás zárolva.