Facebook hozzászólás
336

Felelősek vagyunk az egészségünkért!

Lassan bekövetkezik az a tudatváltás, hogy mindenki belássa: felelősek vagyunk az egészségünkért

Korunk talán egyik legnagyobb horderejű tudatváltása az egészség témájában történik napjainkban. Még korántsem lezajlott, általános tudatosodásról beszélhetünk. Csak annak jövőbeni reményéről. Annak reményéről, hogy az emberek egyre nagyobb százaléka ismeri fel, hogy saját egészben tartásához, egészsége megőrzésének, visszaszerzésének az érdekében talán saját maga tehet a legtöbbet.

Egyre többen ismerik fel, hogy az orvosokra, az orvostudományra nem bízhatják rá saját életüket, lévén az orvostudománynak nagyon is korlátozott a gyógyítási képessége, az orvosoknak pedig egyre erőteljesebb a gyógyszerfelírási, gyógyszerszedetési reflexe a gyógyítás helyett.

Felírják, mi pedig bevesszük

Álljon itt egy elképzelt történet, melynek végkimeneteleként a páciens immár több tucat gyógyszert szed naponta, s egyre rosszabbul érzi magát. Magányos, egyre többször szorongással ébred, a páni félelem érzései kerítik hatalmukba, vérnyomásproblémái vannak. A belgyógyász háziorvos a vérnyomásproblémákat diagnosztizálja, a többi nem az ő területe. Felírja a gyógyszereket. A gyógyszer mellékhatásai következtében (is) felerősödnek a depresszió és pánikbetegség tünetei. Nyilván már a szakorvos következik, aki felírja a megfelelő, pszichére ható, nyugtató hatású, általában drogtartalmú készítményeket. (Arról most ne is beszéljünk, hogy az életmód, a magány és egyebek okozta pszichés problémákra gyógyszereléssel végleges megoldást találni nem lehet. Mégis, az orvos felírja, mi pedig bevesszük.) A beteg tovább fogy, a több hónapos nyugtatás után a fokozatos gyógyszerfüggőség megszüntetése jön, ami iszonyú pszichés és fizikai megterhelés a szervezetnek, a szerveknek, a sejteknek. A hormonrendszer felborul, amit a pajzsmirigy-ambulancián fedeznek fel. Nosza, állítsuk be a beteg pajzsmirigyműködését gyógyszerrel!

A már maréknyi napi gyógyszertől a beteg erős gyomorpanaszokkal küzd. A gasztroenterológusok felírnak neki savlekötőt, s ha már refluxszá fejlődött a dolog, hát arra is van hatásos gyógyszer. Az irdatlan mennyiségű problémától, fájdalmaktól, rosszullétektől már nem tud aludni. Nem baj. Sok hatásos altató létezik. Az altatófüggőség egy életre beáll. Sokat fáj a feje? Hát a fejfájás-csillapítókból is széles a választék. S az antidepresszánsokat is állandóan szedni kell, mert bizony könnyen visszaeshet a borús kedélyállapotába, ha egyáltalán kijött onnan.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 454

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!