Facebook hozzászólás
666

Nézd csak meg,visszeres a herezacskód? Akkor orvoshoz!

Gyakran előforduló betegség a fiatal fiúknál, férfiaknál, hogy a herevezetéken futó vénák megszaporodnak, s a visszeresség lábon is ismert tüneteit mutatják. Ez – mivel a későbbiekben a nemzőképességet befolyásolhatja – sokszor műtéti beavatkozást igényel.

Hosszas noszogatás után egy barátom rávette magát, hogy elmenjen urológushoz, miután felfedezte magán a herevéna-tágulat mindennemű tünetét, fájdalmakkal, esztétikai kifogásokkal együtt. Nem gondolta, hogy különösebben foglalkoznak majd bajával, de nem vált be sejtése: azóta átesett egy műtéten is és elmúltak panaszai.

A varicokele (herevéna-tágulat) elég gyakori betegség, a többség mégsem veszi észre magán. Gyakran előfordul már tizenéveseknél, hogy a bal oldali here mellett és a herevezetékben futó vénák megszaporodnak. Sokaknak csak akkor tűnik fel, amikor esetlegesen húzó fájdalmat okoz (például fizikai munka, hosszas álldogálás, megterhelés, autóvezetés esetén), ilyenkor mindenképpen javasolt a műtéti beavatkozás.

A herevéna tágulat kiváltó oka lehet, ha az itt futó véna billentyűi nem működnek megfelelően, a vér még könnyen folyik a herékbe, de nehezen folyik vissza. Ezek mellett kiváltó ok lehet az is, ha a herezacskó túl nagy és erősen lóg. Ilyen esetekben a vér felgyülemlik és kitágítja a vénákat, s visszértágulati csomók jönnek létre.

Amint valaki észleli magán a betegség tüneteit, forduljon orvoshoz, hiszen kockázatos dologgal játszik! A visszerektől a here sorvadhat,  a herét körülvevő szövetek hőmérséklete is elemelkedik, s ez előidézhet a későbbiekben terméketlenséget is. Fontos tény, hogy ma a férfiak terméketlenségét leggyakrabban ez a betegség okozza!

A problémát szakorvosnak kell megmutatni, urológusnak. Ő dönti el, milyen kezelést javasol. Ha műtétmellett dönt, laborba, belgyógyászatra küldi páciensét.

Természetesen nem műtenek meg azonnal mindenkit. Némelyeknél elég, ha csupán alátámasztják a heréket, mely történhet egyszerűen megfelelő fehérnemű viselésével.

Ha műtétre kerül a sor, az történhet hagyományos sebészi beavatkozással, összeszűkítik a kitágult ereket, vagy laparoscopos megoldással, amikor a vénákat lekötéssel iktatják ki a keringésből. Ezek egynapos kórházi bentléttel járnak, a beteg a műtét utáni napon többnyire hazamehet.

A cél a műtétekkel tehát a vérkeringés helyreállítása, s ez által a megtermékenyítő képesség növelése. Ennek javulását bizonyíthatja a műtét előtt és után végzett spermiumvizsgálat eredményei közti különbség.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 454

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!