Facebook hozzászólás
1 960

Új felfedezés: a cukorbetegség, de a meddőség ellen is fontos

A mio-inozitol hatékony segítség a diabétesz, IR és pajzsmirigygyulladás kezelésében. Számos kedvező tulajdonságára az utóbbi időben derült fény. Folsav szedésével kombinálva, a vizsgálatok szerint a felsorolt betegségek mellett a menstruációs ciklus szabályozásában, és a termékenység növelésében is fontos szerepet játszik.

Kép:ÉF archív

A mio-inozitol a B-vitamin családba tartozó vegyület, mely természetes formában is széles körben megtalálható: kiváló forrásai a friss gyümölcsök, magvak és zöldfélék. Ez az anyag felel a szervezetben a zsír- és anyagcseréért, ezért testedzők, fogyni vágyók is gyakran alkalmazzák táplálékkiegészítőként. Az utóbbi időben azonban számos olyan kedvező tulajdonságára derült fény, amelyek segítségével komoly egészségügyi problémával küzdők, és gyermekre váró párok életét tehetjük könnyebbé – mondja Prof. Balázs Csaba endokrinológus, a Budai Endokrinközpont orvosa.

„A mio-inozitol előnyös a cukorbetegség kezelésében, csökkenti az inzulin rezisztenciát. Valószínű, hogy ez az egyik oka annak, hogy az alkalmazása során javult a menstruációs ciklus, könnyebben következett be terhesség. Hatására csökken a tesztoszteron és az LH, és nő a progeszteron szint. Javítja a petesejtek minőségét és az IVF (lombikbébi kezelés) sikerességét. Szelénnel együtt adva pedig hatására a pajzsmirigygyulladás is lényegesen csökkent.”

A folsav nélkülözhetetlen szerepe már régóta ismert a várandósság idején, ezért minden „magzatvédő vitamin” fő komponense. Az elmúlt években elvégzett kutatások azonban az mutatják, hogy a folsav kedvező hatásait megsokszorozzuk, ha mio-inozitollal kombinálva adjuk a menstruációs rendellenességgel és teherbeesési nehézségekkel küzdő pácienseknek –teszi hozzá Balázs professzor. További meglepő eredmény született a pajzsmirigybetegek esetében is. A mio-inozitolt szelénnel kombinálva a gyulladás mértéke, a TPO elleni antitestek szintje jelentősebb mértékben csökkent. Az alapos kivizsgálás után alkalmazott célzott és új oki kezelési eljárások tehát lényegesen nagyobb esélyt kínálnak a meddő házaspárok számára.

www.endokrinkozpont.hu

Innováció a meddőség kezelésében
A természetes úton létrejövő várandósság alatt és a lombikbébi programok során történő vetélésekért a legtöbb esetben az embrió kromoszómaszámbeli rendellenessége felelős. 37 éves anyai életkor felett a természetes és a mesterséges úton megfogant embriók közel 70%-a, 40 év felett pedig 80-100%-a hordoz ilyen rendellenességet (Hassold & Hunt, 2001). Ezekben az esetekben a terhesség általában vetéléssel végződik, vagy az újszülöttek súlyos genetikai rendellenességgel jönnek világra. A legtöbbször azonban meg sem tapad a kromoszómaszámbeli rendellenességet hordozó embrió az anyaméhben, ezért kiemelt jelentősége van az ezt feltáró PGD-A módszer alkalmazásának a lombikbébi-kezelések során.


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!