Facebook hozzászólás
490

MAI CUKISÁGBOMBA!

Zulu pótmamákat kapott

Szokásjog alapján a csapat domináns párja tartja fenn a jogot a szaporodásra a Dél-Afrikában őshonos szurikátáknál. Néha persze előfordul, hogy a rangsorban hátrébb helyet foglaló nőstényeknek is utódja születik, ám ezeknek a kölyköknek az életlehetőségei a természetben igen rosszak. Az állatkertekben viszont ők is esélyt kapnak, például úgy, hogy a gondozók nevelik fel őket. Ez történt a Budapesti Állatkert legifjabb szurikátája, a kis Zulu esetében is.

Gondozói nevelik Zulut, a Fővárosi Állat- és Növénykert legifjabb szurikátáját. A most már kicsit több, mint egyhónapos kölyök nagyjából másfél-kéthetes és 80 grammos volt, amikor az Állatkert szakembereinek át kellett venniük az anyaállattól a róla való gondoskodást. Kezdetben macskatejpótló tápszer volt a fő tápláléka, de most már a szurikátáknak ínycsiklandó lisztkukaccal és gyászbogárlárvával is próbálkozik.

Zulu, a kis szurikáta gondozója kezében, Kép: Fővárosi Állat- és Növénykert
Zulu, a kis szurikáta gondozója kezében, Kép: Fővárosi Állat- és Növénykert

A kis Zulu gondozása lényegében 24 órás feladatot ad a vele foglalkozó gondozóknak, akik a gyereknevelés teendőit éppúgy megosztják egymás között, ahogy a szurikáta csapat tagjai is teszik egyébként. A kicsi nemcsak napközben él „pótmamáival”, hanem éjszakai is, mert hazaviszik a kicsit.

 

A mongúzfélék közé tartozó, Afrika déli részén őshonos szurikáták (Suricata suricatta) az Állatkert legnépszerűbb kisemlősei. Az örökbefogadási toplistán például az elefántokkal, zsiráfokkal, gorillákkal és tigrisekkel együtt rendre az élmezőnyben szerepelnek. Népszerűségükhöz bájos megjelenésükön túl az Oroszlánkirály című rajzfilm egyik karaktere, Timon is hozzájárult, nem is beszélve a Szurikáták udvarháza című nagy sikerű dokumentumfilm-sorozatról.

(Forrás: Hanga Zoltán)

Szörnyű állatpusztulás!!!

Pingvin a Krefeldi Állatkertben, Kép: pixabay
Pingvin a Krefeldi Állatkertben, Kép: pixabay

Azonnali segítséget ajánlott a Krefeld Állatkertnek a Fővárosi Állat- és Növénykert a szilveszteri tűzeset után a németországi gyűjteményben január elsejére virradó éjjel pusztító tűz után. Felelőtlenül használt pirotechnikai eszközök okozták a tragédiát. A trópusi majomház égett el, több mint harminc állat pusztult el. A budapestiek feltehetően a benépesítésben segédkeznek majd.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!