Facebook hozzászólás
806

EPIDEMIA

Így legyél ellenállóbb!

Erősítsd az immunrendszeredet, ez a legfontosabb kellék a koronavírus elleni harcban. Mondjuk, mire figyelj!

A koronavírus ellen te is sokat tehetsz, azon túlmenően, hogy nagyobb figyelmet szentelsz a helyes kézmosásnak, és betartod a kormányzat és a hatóságok javaslatait, az immunrendszered erősítésére is figyelned kell. Már csak azért is különösen fontos ez, mert az év ezen időszakára, tél végére lemerülnek a szervezet tartalékai, ezért fontos az ellenállóképesség erősítése és karbantartása. A WHO ajánlásai szerint az alábbiakra kell figyelned.

Mozogj rendszeresen!

A rendszeres fizikai aktivitás elengedhetetlen a szövetek megfelelő vérellátáshoz, oxigénnel, tápanyaggal való ellátásához, így végeredményben sokat számít a szervezet ellenállóképességének fokozásában. Emellett gyulladáscsökkentő hatása is van, befolyásolja a fehérvérsejtek, azon belül a vírusok elenni védelemben szerepet játszó sejtek aktivitását, fokozza számos gyulladáscsökkentő anyag termelődését. A WHO ajánlása szerint naponta 30 perc közepes intenzitású kardio mozgással (futás, kocogás, nordic walking, kerékpározás, úszás) és hetente kétszer fél óra izomerő növelő mozgással sokat tehetsz az erős immunrendszerért. Külön kiemelik a séta és a napi legalább tízezer lépés jelentőségét is.

Kép: pixabay.com

Friss levegő, szellőztetés

Ha lehetőség van rá, tartózkodj szabad levegőn is, parkokban, vízparton. Amennyiben erre nincs mód, fontos a lakás napi többszöri szellőztetése is. Ez nem csak szervezetedet frissíti fel, de a szoba levegőjében esetlegesen összegyűlt kórokozók távozását is lehetővé teszi.

Figyelj a kiegyensúlyozott táplálkozásra!

Fontos, hogy a szervezeted minden fontos tápanyaghoz hozzájusson ebben az időszakban. Ezt vegyes táplálkozás tudja biztosítani. Vagyis fehérjék, szénhidrátok és zsírok változatos és kiegyensúlyozott fogyasztása, napi legalább 400 g zöldség és gyümölcs fogyasztása, rostdús táplálkozás.

Kép: pixabay.com

Plusz vitamin-bevitel

Tavasz elejére nagyon kiapadnak a szervezet raktárai a téli kevesebb zöldség-gyümölcs fogyasztás és a napos órák alacsonyabb száma miatt. A folyamatot ráadásul gyorsítják a krónikus betegségek, a mozgáskorlátozottság, a helytelen táplálkozás. Éppen ezért ilyenkor fontos, hogy plusz vitamin, ásványi anyag és nyomelem bevitelről gondoskodni kell, itt elsősorban a D- és a C-vitamin emelendő ki első helyen.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!