NŐI POLITIKUSOK A JÁRVÁNY FRONTVONALÁBAN
A gyengébb nem most az erősebb igen
Sokan érezzük elveszettnek magunkat ebben a mostani járvány sújtotta helyzetben, és sokan szeretnénk azt, hogy egy valóban kompetens vezető segítsen ki minket ebből a kollektív szorult helyzetből. Lehet, hogy erre sokkal inkább alkalmasak a női, semmint a férfi politikusok?
Ha végigtekintünk azokon az országokon, ahol sikeresen kezelik a járványhelyzetet, azt a meglepő dolgot tapasztalhatjuk, hogy a miniszterelnöki posztot mind nők töltik be. Izlandtól Tajvanig és Németországtól Új-Zélandig mindenhol a „gyengébb nem” képviselő ülnek országaik legfőbb vezető posztján. És ha még nem volt elég, ott van Finnország, Izland és Dánia is, kormányfőik nők, és mindegyik helyen ügyesen kézben tartják a járványt és annak következményeit.
A mostani világjárvány rámutat arra a tényre, hogy a nőknek a valóban nehéz helyzetekben helyén van a szívük, talán sokkal inkább, mint a férfiaknak – írja a Forbes.
Azok, akik még az egészen nyilvánvaló tények ellenére sem hajlandóak elismerni a női vezetők erényeit (bizonyos kiélezett szituációkban) most például arra hivatkoznak, hogy az említett országok egészen kicsik, mind területüket, mind pedig lélekszámukat tekintve, vagy pedig szigetországok, ahol „értelemszerűen” könnyebb egy járvány ellen védekezni.
Nos, az igazság az, hogy Németország bizony egy elég nagy ország, az Egyesült Királyság pedig sziget, márpedig az előzőben sikerült a járványt megfogni, az utóbbiban viszont nem.
Angela Merkel német kancellár már a járvány megjelenésének pillanatában komolyan vette a helyzetet, ez látszott is rajta és ez a fajta habitusa azonnal a honfitársaira is hatással volt, vagyis ők is kellő komolysággal álltak hozzá. Németországban azonnal széles körű tesztelésbe fogtak, és nem tagadták még a kezdetekkor sem, hogy ez valami nagyon súlyos dolog lesz. A betegséget azóta is biztos kézzel tartják kordában, és úgy tűnik, hogy Németország az első között lesz, ahol a korlátozó intézkedéseket a leghamarabb fogják enyhíteni.
Tajvan elnökasszonya, Caj Jing-ven már akkor lépett, amikor Kínából az első hírek elkezdtek szállingózni a járvány ottani terjedéséről. Januárban már 124 intézkedést vezetett be a vírus terjedésének megakadályozása érdekében, és ezek között csak elvétve voltak kifejezetten tiltó intézkedések. A CNN „a világ legjobb és legsikeresebb válságmenedzselésének” nevezte a tajvani elnöknő intézkedéseit, talán nem véletlenül, hiszen még mindig csak hat igazolt halálesetet jelentettek a szigetországból. Az ENSZ egészségügyi világszervezete a WHO a járvány sikeres kezelése ellenére sem hajlandó felvenni Tajvant a szervezetbe, az USA pedig emiatt vonta meg a WHO támogatását azonnal.
Hozzászólás zárolva.