Facebook hozzászólás
475

Made by National Geographic

Dokumentumfilm készült a vakcinafejlesztőkről

Biztosan készül majd egész estés amerikai nagyjátékfilm majd abból, hogyan is készülhetett el rekordidő, azaz egyetlen év alatt Pfizer és a BioNTech COVID-19 elleni vakcinája, és az is megjósolható, hogy a film, minimum kasszasiker lesz. Persze, ha a bemutatóig feloldják a zárlatot, és a mozik is kinyithatnak addig. Most azonban be kell érnünk a National Geographic háromnegyed órás dokumentumfilmjével, ami megtekinthető a Covid-biztos YouTube csatornán.

Kevesebb mint egy év alatt készült el a Pfizer és a BioNTech Covid-19 elleni vakcinája, a National Geographic most elkészült háromnegyed órás dokumentumfilmjéből pedig kiderül, hogyan jöhetett létre ez a tudományos áttörés, milyen módszereket alkalmaztak a kutatók és milyen kihívásokkal szembesültek.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én minősítette világjárvánnyá a Covid-19 járványt. A Pfizer és a BioNTech március közepén jelentette be, hogy közösen fejleszt vakcinát a Covid-19 vírusfertőzés ellen, és 2020. decemberében már az első ideiglenes vagy vészhelyzeti forgalmazási engedélyek birtokában megkezdődhetett a vakcina szállítása és alkalmazása.

A „Mission Possible: The Race for a Vaccine” című film készítésekor a National Geographic stábja exkluzív hozzáférést kapott a Pfizertől, hogy megörökíthesse a fejlesztés folyamatát.

A film azokra az emberekre összpontosít, bemutatva a nézőket számos kulcsszereplőnek, akik korábban nem tapasztalt körülmények között dolgoztak ezen az áttörésen.

A dokumentumfilmből megtudhatjuk, miben tér el a hagyományos megközelítésektől a COMIRNATY vakcina létrehozása során használt mRNS technológia, de kiderül az is, hogy hol és hogyan dolgoztak a kutatók, milyen erőfeszítéseket tettek ők, illetve a Pfizer, hogy mielőbb elkészüljön az oltóanyag.

A vállalat 171 éves történelme során soha nem volt sürgetőbb szükség az áttörésre, mint a Covid-19 világjárvány idején. Nagy büszkeség, hogy német partnerünkkel együtt dolgozva sikerült megfelelnünk a kihívásnak, és soha nem látott sebességgel kifejlesztettünk egy oltóanyagot, ami segíthet véget vetni ennek a pusztító járványnak” – mondta el dr. Vereckei Péter, a Pfizer magyarországi ügyvezetője, hozzátéve, hogy „fradhatatlanul dolgoztunk, hogy a lehetetlent lehetségessé tegyük, kitartóan hittünk abban, hogy a tudomány győzedelmeskedni fog.”

És ne feledjük el azt a nem elhanyagolható tényt sem, hogy a Pfizer vakcinájának létrehozásában milyen úttörő szerep jutott Karikó Katalin kutatónak, aki Szegedről vándorolt ki az Egyesült Államokba, s most akár Nobel-díjat is kaphat a vakcinával kapcsolatos kutatásaiért.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!