Facebook hozzászólás
398

Ismerd meg a propolisz 5 rendkívüli hatását

A propolisz a legerősebb vírusellenes „gyógyszer”.

A propolisz görög eredetű szó, magyarul annyit tesz, hogy a ‘város védelme’. Az elnevezés abból ered, hogy a dolgozó méhek propoliszt használnak a kaptár lyukainak a ‘betömködéséhez’, a fertőtlenítéséhez és a baktériumok távol tartásához. A propolisz gyógyhatását az emberiség több ezer éve ismeri. Külsőleg és belsőleg is alkalmazható. Sebgyógyító, gyulladáscsökkentő, antibiotikus összetevőket tartalmaz. A népi és a természetgyógyászat már évezredek óta használja. Az ókori Egyiptomban balzsamozáshoz használták, de Arisztotelész „a fák könnyének” nevezte, s használta a gyógyászatban.

A propolisz igazi csodaszer (Foto: Depositphotos)

Használata csak propolisz-allergiásokra veszélyes.

Külsőleg használható nehezen gyógyuló sebek, nyálkahártya- és bőrgyulladások kezelésére, horzsolásokra, vágásokra, más bőrproblémákra, ízületi fájdalmakra és gyulladásokra, erős hámgyógyító hatása van.

Belsőleg légúti betegségekben, a húgyutak fertőzései, a prosztata- és a fültőmirigy gyulladásai ellen is sikerrel alkalmazzák. A hajszálérrendszerre értágító, vérnyomásszabályzó, a baktériumok-szaporodását gátló, frissítő hatása van. Rendszeres fogyasztása az általános szervezeti ellenálló képességet magas szinten tartja. Torokfájás, meghűlés esetén tinktúrás meleg vízzel naponta többször gargalizáljunk. A szájban lévő sebeket ecsetelhetjük is.

De milyen jó hatása van még a szedésének? Íme!

1. Erősíti az immunrendszert

A propolisz fogyasztása (főleg ősszel és télen) ajánlott, de tavasszal is bátran fogyaszthatjuk, mivel ilyenkor immunrendszerünk kevésbé ellenálló. Az immunrendszerünk erősítésével elkerülhetjük a náthás és influenzás megbetegedéseket is.

2. Megfázás és torokfájás kezelésére

A propolisz természetesen megelőzi és lerövidíti a megfázást, ami gyakran torokfájással jár. A propolisz antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatásainak köszönhetően sikeresen harcol a vírusok ellen és megakadályozza a tünetek megjelenését a szervezetben.

3. Emésztőrendszeri problémák kezelése

Mivel az egyik legerősebb természetes antibiotikum, gyulladáscsökkentő, görcsoldó hatású, szabályozza a gyomornedv váladékot és segít a gyomornyálkahártya gyógyulásában. A propolisz egy természetes megoldás a gyomorfekély és gyomorhurut kezelésére.

4. Gyorsíthatja az égési sérülések gyógyulását

A propolisz serkenti a sérült szövetek gyógyulását, különösen égési sérülések okozta sebhelyeket, ugyanakkor felgyorsítja az egészséges sejtek javulását. Az égési sérüléseket a propolisz fertőtleníti, serkenti gyógyulását és érzéstelenítő hatása van. Ha égesi sérülésünk van (például háztartási baleset) akkor kenjük be propolisszal az érzékeny területet és hamarabb és szebben gyógyul a seb.

5. Segíti a herpesz gyógyulását

Antimikrobiális, fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és gyógyító hatásainak köszönhetően felgyorsítja a gyógyulás folyamatát és csökkenti a herpesz okozta sebeket. Ebben az esetben ajánlott propolisz oldatot alkalmazni külsőleg, az érintett testfelületre, napi 2-3 alkalommal.

Ezt is olvasd el:



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

KUL-TOUR

1 / 158

GASZTRO

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!