Facebook hozzászólás
438

Öltöztesd bioba a házadat!

Sok hasznos tulajdonsággal rendelkeznek a szálas szigetelőanyagok, ezért számos helyen válnak életünk részévé. Fontos, hogy olyan minőségű anyagokkal dolgozzunk, amelyek sem az építkezéskor, sem a későbbiekben nincsenek károsító hatással az egészségünkre.

A jó szigetelőanyag-választás az egyik fontos dolog, amikor például épületet tervezünk, ugyanis egy jól megválasztott termékkel rövid és hosszú távon is jól járunk. Ilyen lehet például a kőzetgyapot hőszigetelőanyag, ami energiahatékonysága mellett számos hasznos tulajdonsággal rendelkezik: kiváló hangszigetelő, páraáteresztő és víztaszító, valamint öregedésálló, alak- és mérettartó.

Bio kőzetgyapot, Kép: ROCKWOOL Hungary Kft.
Bio kőzetgyapot, Kép: ROCKWOOL Hungary Kft.

A kőzetgyapot olvadáspontja magasan 1000 °C felett van, nagyon alacsony a szervesanyag-tartalma. Így tűzvédelmi szempontból a legmagasabb, A1 besorolású, tehát nem éghető, abszolút tűzbiztos, és az egyik legkevesebb mérgező füstöt előállító szigetelőanyag.

A kőzetgyapot számos előnyös tulajdonságának forrása az anyag szálas szerkezete. A kőzetgyapotszálak hosszában törnek, a tüdőbe kerülve gyorsan lebomlanak, így nem tudnak felhalmozódni és ezzel károsodást okozni a szervezetben, és a kristályos formában jelen lévő szilikát anyagokat sem tartalmaznak.

Orvostudományos kutatásokból tudjuk, hogy a betegségek kialakulásában a szálak hossz-szélesség aránya fontos tényező, így ma már tudjuk, hogyan kell az egészségre szigorúan ellenőrzött összetételű úgynevezett „biogyapot”-ot gyártani.

Egy dán alapítású Kft. az egészségre szigorúan ellenőrzött összetételű, speciális minőségű, magas biológiai oldódó képességgel rendelkező biogyapotot gyárt. Az EUCEB logóval ellátott „biogyapot”-nak nincs sem rákkeltő, sem más egészségkárosító hatása akkor sem, ha a termékek anyagának szálai belélegzésre, lenyelésre kerülnének. A biológiai stabilitást bioperzisztens tesztekkel vizsgálják. Az anyagok tüdőben való fennmaradásának képességét állapítják meg, amik megmutatják, hogy egy tüdőbe kerülő anyagszál mennyi ideig marad fent a tüdőben, annak természetes öntisztuló és biológiai folyamatai között. E tesztek során kimutatták, hogy a 20 µm-nál hosszabb szálak belégzéskor kevesebb, mint 10 nap alatt, lenyeléskor kevesebb, mint 40 nap alatt tűnnek el a szervezetből. Az EUCEB logó használatára csak azon kőzetgyapot termékek jogosultak, melyeket egy erre szakosodott független szervezet, az EUCEB (European Certification Board For Mineral Wool Products, azaz Ásványgyapot Termékek Európai Minősítő Tanácsa) rendszeresen, félévente minősít.

Ablakban a jövő?
Neked milyen egy jó lakás? Nekem például biztonságos, meleg és persze alacsony a rezsije! Elgondolkodtál már azon, hogy hány emer munkája kell ahhoz, hogy ezek a kívánságaid mind teljesüljenek? Ebbe nyerhettünk betekintést Berlinben, a 11. Nemzetköz sajtókonferencián, ahol 17 ország csaknem hetven szakújságírója vett részt!

 

 

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

GASZTRO

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!