Neked is daganatod van? Segítünk!
Döbbenetes adat: évente egy Esztergom nagyságú város polgárait veszítjük el daganatos megbetegedésben.
A Magyar Rákellenes Liga kiemelkedően közhasznú egyesület, amely 1990-ben jött létre azzal a céllal, hogy részt vegyen a magyarországi rákellenes küzdelemben, és ismeretterjesztő programokkal, önkéntes és képző tanfolyamok szervezésével, tájékoztató kiadványokkal, pályázatok kiírásával, telefon- és betegszolgálattal, illetve gyógyeszközök megismertetésével vesz részt a rákellenes küzdelemben.
Civil szervezetként együtt szeretnénk működni az orvos-társadalom széles rétegeivel: onkológus szakorvosokkal, körzeti orvosokkal, ápolókkal és gyógytornászokkal egyaránt. Nélkülük aligha tartjuk lehetségesnek azt, hogy feladatvállalásunknak eleget tegyünk. Mivel közös a célunk, így az egészségügyi dolgozókkal való összehangolt munka jelenti Ligánk működésének egyik alapját.
Konkrét, gyakorlati segítséget elsősorban a felvilágosítás, az egészségnevelés, illetve a betegek lelki támogatása terén tudunk nyújtani. Kisebb mértékben – szűkös lehetőségeink miatt – anyagilag is támogatást adunk a rászorulók számára.
A betegek közül sokan, talán éppen betegségük okán, néha bizony kritikusak a mai gyógyítási módszerekkel vagy az egészségüggyel kapcsolatban. Ha ilyen esetekkel találkozunk, azon az állásponton vagyunk, hogy ez a szenvedő embertársunk megértse az orvosoknak a gyógyulásban betöltött pótolhatatlan szerepét, feladatát, szolgálatát, s ne ellenőrizetlen alternatív gyógymódokban keressen reményt és enyhülést.
Fontos számunkra, hogy a betegben erősítsük az orvosok, az orvos-tudomány iránti bizalmat, hiszen ez is fokozhatja a gyógyulás eredményességét. Ligánk tehát civil szervezetként együttműködve, az egészségügyet segítve kíván tevékenykedni, kiegészítve és segítve a szakemberek, elsősorban az onkológusok munkáját.
Ez a gyakorlatban például az jelenti, hogy részt veszünk abban a tájékoztatásban, amely a rákos beteg tudatlanságból eredő félelmeit akarja eloszlatni az összetett, hosszú ideig tartó gyógykezelésekkel kapcsolatosan. Ha a rászoruló pontosabban tudja, hogy mi vár rá, mi fog vele történni, mit fog érezni, meddig tartanak az egyes terápiás elemek, s milyen mellékhatásokkal kell számolni, akkor nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb és együttműködőbb lesz. Mégsem a tanácsadást tartjuk feladatunknak, hanem azt, hogy támogassuk, erősítsük a gyógyulás szolgálatába állítható belső, lelki erőket: a szakmai kérdéseket – bár lényeges munkatársaink alapvető tájékozottsága – a szakemberekhez utaljuk.
Hozzászólás zárolva.