Vízkezelés tejjel, mézzel
Az egészségi állapotunk egyik leghűbb tükre a bőrünk. Ha száraz és színtelen, bizonyára nem iszunk elegendő vizet. A bőr belső hidratálása elengedhetetlen, különösen a nyári intenzív napsütéses időszakban fontos a vízpótlás.
A bőr, mint legnagyobb szervünk, az emberi test vízkészletének harmadát tárolja. Normál esetben a felszíni rétegek akár 25 százalék vizet tartalmaznak – bőrszárazság esetén és idős korban viszont csupán 10 százalék körül -, de még kellő mennyiségű folyadékbevitel mellett is előfordulhat, hogy a bőr vízhiányossá és ettől ráncossá válik, ha természetes vízmegkötő anyagai – a legfelső szaruréteg saját zsírjai – nem megfelelően dolgoznak.
A mimikai ráncok
már 20-25 éves korban feltűnnek, de hogy milyen hamar válnak mély barázdává, az már rajtunk múlik. Az elsődleges káros hatás a napsugárzás és a dohányzás, de ide sorolható a légszennyezettség, az egyoldalú táplálkozás és a mozgásszegény életmód is. A vízhiány szintén bizonyítottan hozzájárul a ráncok kialakulásához. A napi kellő folyadékfogyasztás mellett – és nem helyett! – különböző kozmetikumok is segítik a vízpótlást. De hiába használunk bármilyen drága ránctalanítókrémet, a hidratálók alapvető fontosságú kellékek: a megfelelő víztartalmú bőr ugyanis ötször-tízszer olyan gyorsan fogadja be bármilyen krém hatóanyagait, mint a száraz. Az elsődlegesen vízből és olajokból álló hidratálószerek külsőleg növelik a bőr víztartalmát. Érdemes ezeket vizes kézzel felkenni az arcra, mert így gyorsabban beszívódnak, és hamarabb simítják el az egyenetlenségeket. Kozmetikusok általában azt ajánlják, hogy a bőrön finom védőréteget képező hidratálót reggel, míg a regenerálásra szolgáló szérumot inkább este használjuk.
Az igazán hatásos vízpótláshoz
„bőrre szabott" készítményt érdemes vásárolni: más összetételű krémre van szüksége annak, akinek a bőre petyhüdt, száraz, vagy valójában zsíros, de az érzete és a felszíne nagyon száraz. A méz köti és tartja a vizet, ezért számos hidratáló termék alapanyaga, sőt érzékeny bőrre is kiváló lehet. Nem feltétlenül kell nagyon drága mézes krémet vásárolni, megoldás lehet az is, ha egy kis csészényit a fürdővízbe öntönk belőle. A házilag készített tejes-mézes arcmaszkot is érdemes kipróbálni. Az így kapott sűrű szirupot tíz-tizenöt perc után langyos vízzel kell lemosni. Ha ezt a műveletet rendszeresen megismételjük, néhány héten belül láthatóan simábbá és feszesebbé válik az arcbőr. Bármelyik vízpótló módszer előtt hasznos lehet egy radírozás. Az elhalt hámsejtek, a megvastagodott szaruréteg akadályozza a bőrt a lélegzésben és abban is, hogy felszívja a készítményeket.
Hozzászólás zárolva.