Erotikusan fogyaszd magad!
Az irodai munkát végző hölgyek többsége súlyproblémákkal küzd, amelyek önértékelési zavarokat is okoznak. Az ülőmunka, a nem megfelelő táplálkozás, illetve a mozgáshiány együttesen vezetnek a súlyfeleslegek megjelenéséhez. A megváltozott külső mindinkább eltávolodik a napjainkban kialakult szépségideáltól, ami szorongásokat okoz, ezért gyakran megfigyelhető jelenség, hogy a szégyenlősebb hölgyek, még nőtársaik előtt sem mutatkoznak hiányos öltözetben, ezért a csoportos sportolási lehetőségeket sem használják ki.
Kevesen engedhetnek meg maguknak egy személyi edzőt, aki megfelelő tanácsokkal láthatná el őket a testmozgás és az egészséges életmód tekintetében. Sokan próbálkoznak otthon végezhető testmozgással, amelyet ideig-óráig gyakorolnak, majd fokozatosan abbamarad az elvárt eredmények hiánya miatt. A sikertelenség még inkább arra készteti a nőket, hogy ne vegyenek tudomást megváltozott külső megjelenésükről. Kórosan elhízott nőtársaikhoz hasonlítva magukat, próbálnak javítani önértékelésükön, azonban ez csak átmeneti megoldás, mert bizonyos idő elteltével ők is abba a csoportba tartozhatnak.
Eljön a pillanat, amikor egy nő úgy érzi, most tennie kell valamit önmagáért. Tudja a megoldást, ezért életmódot vált. A hirtelen fellángolás, amely adott pillanatban gyökeres életmódváltásra ösztönöz, túlbuzgó fogyókúrázáshoz vezet, amelyet általában testmozgással egészítenek ki. Az addig fusztrált női lélek felszabadul az elérni kívánt önképük tudatukban való megjelenése miatt, ámde hamar szertefoszlik az álomkép. A lecsökkentett energiabevitel megnehezíti a testmozgást, következésképpen két-három hét leforgása alatt, a legtöbben megtörnek. Fáradtan, éhesen visszakacsintgatnak kedvenc ételeikre, hiszen ennyi fogyókúra és testmozgás mellett, igazán megérdemelnek egy falat boldogságot. Amilyen mértékben testük, lelkük egyre nagyobb sanyargatásnak van kitéve, oly mértékben váltanak vissza korábbi életmódjuk szokásaihoz.
Süle Judit pszichológus elmondása szerint, az önértékelési gondokat gyakran félreértelmezik. Nem akkor rendelkezünk egészséges önképpel, ha elfogadjuk megváltozott külsőnket, hanem abban az esetben, amikor megváltozott külsőnk független az önértékelésünktől. Először is újra fel kell fedeznünk értékeinket, hogy megértsük, nem vagyunk kevesebbek néhány kiló súlyfelesleggel. Erre az egyik legalkalmasabb módszer a hastánc, mert miközben felszabadítja elménket, nem a társadalmi szépségideált, azaz a vékonyságot helyezi előtérbe. A testmozgással járó pozitív hatások mellett, felfedezhetjük nőiességünk elveszettnek hitt részeit is. A hastáncot gyakorló nők rövid idő alatt túlteszik magukat önértékelési zavaraikon, mert eloszlatja a saját nőiességükbe vetett bizonytalanságot.
Kis hazánkban számtalan nő küzd súlyproblémával, amely többnyire lelkükre is negatív hatással van, mondja Perecz Tímea, hastáncművésznő, azaz Sahar.
Hozzászólás zárolva.