Facebook hozzászólás
726

Vágykeltő, vértisztító, lúgosít és fogyaszt! Mi az?

Egy jó húslevesből sosem maradhat ki, szára, gumója is fogyasztható és nagyon egészséges. Nélkülözhetetlen a diétához, fogyókúrához, de a férfiak is kedvelik, hiszen jótékony potencianövelő. A zellerről van szó.

A húgyutak érzékenyen reagálnak a hőmérséklet csökkenésére, így télen sokkal jobban kell vigyáznod magadra. Mivel a hólyag és a vese egy rendszeren belül két egymással szoros összeköttetésben álló szerv, egy ártatlan felfázás is komoly problémát jelenthet.

A zsenge gumókból készülhet krémleves is Kép:Pixabay

Mit tegyél, hogy megelőzd a problémát?

  • megfelelő mennyiségű és minőségű folyadék
  • megfelelő étkezés, pl.nyírfacukor használata. Mivel ez a cukor nem támogatja az erjedéses folyamatokat a belekben, így megőrzi az immunrendszered épségét
  • vízhajtó zöldségek fogyasztása, mely segít a húgyutak átmosásában, fertőtlenítésében

Ez utóbbira a legjobb megoldás a lúgosító zeller.

 

Legfontosabb szív- és érrendszert erősítő növények
Az érelmeszesedés már viszonylag korán megkezdődik a fajtól, a nemtől és a földrajzi származástól függetlenül is. Ezért már gyermekkortól oda kell figyelni a helyes életmódra és az étkezési szokások reformjára. Összegyűjtöttük a legfontosabb szíverősítő növényeket és vitaminokat!

Miért jó?
A gumós zeller illóolajokat, ásványi anyagokat, B- C- és E-vitamint tartalmaz. Vértisztító, vizelethajtó, étvágycsökkentő hatása ismert, jó reuma és köhögés ellen. A népi gyógyászat vágykeltő tulajdonsága miatt szintén kedveli.
A szárzellernek alacsony az energiatartalma, ezért diétához ajánlott: 10 dkg szárzeller csak 20 kalóriát tartalmaz. Bár ez a fajta nem képez gumót, a leveleiben rengeteg nátrium, kalcium, foszfor, kálium, vas, magnézium, A-, B- és C-vitamin van.

Hogyan használd?
A zellergumót és a leveleket a húslevesbe egészben tedd, majd ha megfőtt, a tálalás előtt távolítsd el. Fűszerezheted vele a húsleveshez, sülthöz tálalt mártást, de teheted zöldséglevesbe, egytálételekbe, a zsenge gumókból készülhet krémleves is. Fűszerkeverékekbe szárított leveleit és magjait őrlik porrá. Nyersen gyalulva vagy reszelve salátaként fogyaszthatod, például a Waldorf-saláta nélkülözhetetlen hozzávalója. Cukros-ecetes lében tartósíthatod. Leveleit szárítva, sóban vagy fagyasztva teheted el, gumója hűvös pincében, homokban sokáig eláll.
A szárzeller ropogós levélnyeleit érdemes nyersen felhasználni: vagy feldarabolva salátákba, vagy egészben kínáld más zöldségekkel együtt, amelyekhez mártogatós szószokat tálalhatsz. Csak a vastagabb részeit kell megpárolnod, például remek zöldséges rakott ételbe, vagy finom leves készülhet belőle. Jellegzetes, intenzív íze miatt kevésbé kell fűszerezni. (Forrás: andio.hu)

Harcolj a téli megfázás ellen a természet erejével!
A téli időszak a legtöbb ember életében megfázásokkal, influenzával teli. Ennek megelőzése céljából kiemelt jelentőséggel bír az immunrendszer megfelelő megerősítése. Mivel a természetes módszerek az utóbbi időkben előtérbe kerültek, megkérdeztük dr. Csókáné Török Orsolyát, a Budai Endokrinközpont fitoterapeutáját, mit ajánl erre a célra.

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!