Az Emberi Erőforrások Minisztériuma néhány nappal ezelőtt adta közzé, hogy várja azoknak az orvostan-, gyógyszerész- és fogorvoshallgatóknak, végzett orvosoknak és egészségügyi szakdolgozóknak a jelentkezését, akik segítenének a koronavírus elleni küzdelemben.
A visegrádi Royal Club Hotel további önkéntes jelentkezésre kívánja motiválni az embereket, ezért 111 darab wellnesshétvégét ajánlj fel az első 111 önkéntesen jelentkező orvostanhallgatónak. Egy wellnesshétvége értéke 89900 Ft, így a felajánlás összértéke 9.978.900 Ft.
„Bízom benne, hogy a sürgősségi betegellátáshoz csatlakozó önkéntesek támogatásába más szállodák is beszállnak, ezáltal is hozzájárulva a szorult helyzetben lévő egészségügyhöz” – mondja Belán Miklós, a Royal Club Hotel igazgatója.
A szakember kiemelte, hogy ebben helyzetben történelmi felelőssége van a turizmusnak, ezért három javaslatot fogalmazott meg a kollégáinak:
- A turisztikai szakma szereplői függesszék fel az utazásra való buzdítást!
- A turisztikai munkaerőpiacon több ezer takarítónő és több ezer karbantartó munkahelye forog kockán, az állam kérje segítségüket. Közösségi intézményekben, kórházakban, iskolákban bizonyára szükség van fertőtlenítési és karbantartási munkálatokra.
- A nagyvárosi szállodák ajánlják fel szállodai szobáikat, amennyiben szükség lesz rá az egészségügy dolgozóinak, vagy a páciensek elkülönítésére!
Szerencsére már több másik szálloda is példaértékű felajánlásokat tett, hogy segítsen az új koronavírus elleni küzdelemben. Így tett például a harkányi Baranya Hotel, 105 szobájukat szükség esetén karanténkórházzá alakítják át. A siófoki CE Napfény Hotel vezetősége pedig a külföldről hazatérő magyaroknak ajánlotta fel a szállodát térítésmentesen az előírt 14 napos elkülönítés idejére.
A visegrádi Royal Club Hotel elsőként jutott arra a döntésre, hogy etikai okokból átmenetileg bezár. A járványügyi helyzet lezárása után nyitják meg újra kapuikat, ekkortól lesz majd lehetőség a felajánlott wellnesshétvége utalványok felhasználására is.