Girbe-görbe falú, szivárványszínekben pompázó, tetőteraszos házak. Ez jut eszünkbe először Hundertwasserről. A formabontóan izgalmas épületek mellett azonban az osztrák művész nagyszerű képeket, kárpitokat is készített munkássága során.
A Bécsben 1928-ban eredeti nevén Friedrich Stowasserként született művész, noha élete során Japántól Új-Zélandig a világ számtalan pontján otthonra lelt, identitásában mindvégig megőrizte osztrák gyökereit.
Hundertwasser művészete a bécsi századforduló világából eredeztethető, pályája során azonban megérintette a naiv festészet, illetve Antoni Gaudí építészete is. Gazdag grafikai és iparművészeti munkásságában megfigyelhetjük a színek és formák tobzódását - ugyanúgy, mint épületein. Képein a természet ugyan sokszor elvonatkoztatott, épületeit azonban körülölelik, befedik vagy a zöldellő fák, virágzó bokrok, melyek a színes, hullámzó, minden szögletest ívvé formáló építészeti környezettel egységbe forrva hirdetik alkotójuk ökológikus világszemléletét.
A Szépművészeti Múzeum október 11-én nyílt tárlatán Hundertwasser több mint száz alkotása látható. A válogatásban a művész gyerekkori rajzai, fiatalkori akvarelljei, és építészeti tervei is szerepelnek.
A tárlat - amely várhatóan a Szépművészeti Múzeum legújabb sikerkiállítása lesz - egy olyan művész életművéről nyújt átfogó képet, aki nem csak művészetével, hanem filozófiájával, gondolkodásmódjával és különc életmódjával is felhívta magára a figyelmet.
Az időszaki kiállítás október 11-től, január 13-ig látogatható a Szépművészeti Múzeumban.