Egy kutya, annak, aki szereti, mindenképpen jót tesz. Akár terápiás, akár "csak" házi kedvenc. Kutatások bizonyítják, hogy egy háziállat enyhíti a stresszt, nyugodtabbak leszünk a jelenlétében, normalizálódik a vérnyomásunk.
A problémamegoldó képességünk is javul, hiszen nem maga a teljesítmény a cél, hanem az állattal való foglalkozás. A négylábú ráadásul olyannak fogad el minket, amilyenek vagyunk, barátkozik velünk, ragaszkodik, kapcsolatot teremt, és másokat is erre késztet.
Fejlődik a testbeszédünk, hiszen az állatok így kommunikálunk, így sokkal kifejezőbbek leszünk.
Egy jól nevelt kutya kiszámítható, ezért biztonságérzetet ad. Nem támad ha nem bántják, akkor is inkább elvonul.
Ez az a kapcsolat, ahol nyugodtan átvehetjük az irányító szerepét, hiszen a kutyának falkavezérre van szüksége. Ha azonban túlzásba visszük a hatalmaskodást, az állat megorrol, és csak akkor figyel újra ránk, ha megfelelően közelítünk hozzá.
Az rtl.de története a két és fél éves Kimberley-ről mesél, aki súlyos epilepsziában szenved. A televíziós társaság és a kislány faluja közösen segítettek a családnak, hogy vehessenek a kislánynak egy 4000 euró értékű, epilepsziás rohamot jelző kutyát - pontosabban annak kiképzését.
Ha Kimberly-nek epilepsziás rohama lenne, és senki nem venné észre, akár meg is fulladhatna. A golden retriever azonban a jövőben majd megérzi, amikor közeledik a roham, és jelez. A nap minden pillanatában figyel, még éjszaka is, és ha a kicsi bajban lenne, a legközelebbi felnőtthöz szalad.
Karácsony óta él a kutya a családdal, és azóta mintha csoda történt volna. A kislány, aki addig szégyenlős volt, és visszahúzódó, abban a pillanatban, hogy először találkozott a kutyával, nevetni kezdett.
Szemmel látható, hogy Mercy jót tesz a kislánynak. Imád a kutyával lenni, és bár beszédkészsége betegsége miatt nem áll olyan szinten, mint kortársai, az ebhez szólni akar, ezért formálni kezdte a szavakat.
Mercy jól érzi magát a családnál, Kimberly-t megszokta, megszerette. Most komolyan dolgozni kezdett, hogy igazi segítőkutya válhasson belőle. Már puszta jelenlétével megváltoztatta a család életét, hiszen a kislány még soha életében nem érezte ilyen jól magát. Néhány hét múlva már ő maga is részt vehet a kutya kiképzésében, ami tovább erősíti majd a kapcsolatukat, és mindkettőjüket tovább fejleszti.
Nyugodtan kijelenthetjük, hogy a kutya nem csupán az ember legjobb barátja, de egyben az orvosa is. Kinek kellhet ennél jobb társ?