Elfogadni a tökéletlenségünket
Az 1970-es években több nő érezte boldognak magát, mint férfi. Napjainkra ez fordítva van, aminek az lehet az oka, hogy az asszonyok a háztartási feladatok és a gyereknevelés mellett ma már kereső, dolgozó partnerek lettek. Mindenki tökéletes munkaerő akar lenni, szuper anya és megértő feleség - több a feladat, nagyobb a nyomás, mint régen. Ha azt hisszük, folyamatosan boldognak kell éreznünk magunkat, frusztráltak leszünk. Ezért jobban kell értékelnünk az életünkben történő pozitív dolgokat, a negatívokat pedig nem szabad katasztrofálisnak látni, hanem a megoldását kell keresni.
Egyensúly
A boldogság tulajdonképpen az, ha elégedettek vagyunk az életünkkel. Van olyan dolog, ami örömet szerez, de nincs haszna (a kedvenc sorozatunk szerda este), és olyan is, ami hasznos, de nem különösebben jó (a napi borotválkozás). Ha csak előbbit keressük, nem érezzük hasznosnak magunkat, ha csak utóbbit, depressziósak. A kulcs az egyensúly megtalálásában rejlik.
A boldogságot nem adják pénzért
Bár a pénz kétségtelenül segít, kutatások szerint a kevésbé anyagias emberek boldogabbak.
Változás
Elégedetlen embereken pusztán a körülmények apró változása is segíthet: ha szebb helyre költöznek, új hobbit találnak maguknak, életük más területein is helyükre kerülnek a dolgok.
Elmerülni a pillanatban
Ha nagyon rosszul érezzük magunkat, érdemes befele figyelni egy ideig. Ha megtaláljuk a belső hangunkat, megtanulunk tudatosan ellazulni, könnyebben kezelhetjük a stresszes helyzeteket.
Nem árt tudni, hogy a boldog embereket ugyanannyi negatív élmény éri egy nap, mint a boldogtalanokat. A jó dolgokért legyünk hálásak, és emlékezzünk később is, milyen volt, amikor megtörtént.
Szeretet
A legtöbb boldog ember - kutatások szerint - kiegyensúlyozott párkapcsolatban él. Az is sokat segít, ha van egy ember - szülő, barát, testvér -, akivel szoros a kapcsolatunk, akivel megoszthatják a dolgaikat. Ha két, három ilyen kapcsolatuk is van, annál boldogabbak.
Adni öröm
Azok az emberek, akik mások boldogságára, boldogulására koncentrálnak, saját maguk is kiegyensúlyozottabbak lesznek. Ha másoknak segítünk, hasznosnak érezzük magunkat, és egy ideig nem figyelünk a saját problémáinkra. Nem kell azonnal nagy dolgokkal kezdeni, elég, ha először adunk egy csokit egy koldusnak.
Gyors döntés jobb döntés?
Senkinek nem tesz jót, ha túl sok dolog közül kell választania, ez bizonytalanná tesz. Bármilyen furcsa is, a túl sok latolgatás megkeseríti az életet. Akik az első jó (kielégítő, de esetleg nem tökéletes) megoldás mellett döntenek, boldogabbak.
Test és lélek
Az örömérzet nagyobb, ha teljes testbedobással éljük át. Ha tehát jó dolog ér minket, nyugodtan ugorjunk a levegőbe, vagy táncoljuk körbe a szobát.
Megbocsátás
Ha keressük a békés megoldásokat, kevésbé leszünk depressziósak, erőtlenek és aggodalmaskodók. Ha képesek vagyunk megbocsátani, kevésbé ér minket a stressz. Ezért ha valaki felidegesít minket, gondoljunk inkább a szép dolgokra, amiket kaptunk tőle.
Csak pozitívan!
Bár az nem igaz, hogy minden úgy történik, ahogy annak lennie kell, az igaz hogy vannak, akik képesek a történteket a pozitív oldalukról látni. Egy szakítás tehát nem csupán valaminek a végét, de valaminek a kezdetét is jelentheti.