Engedd beszélni!
A férfiak teljesen máshogy fognak bele és más gondolatmenet mentén fogják végigvezetni történetüket, de hagyd őket kibontakozni! Csak hallgass és figyelj! Ha párunk érzi, hogy megbízhat bennünk, és egyenrangú beszélgetőpartnerként viselkedünk, többet és összetettebb érzéseket is megtudhatunk, felfedezhetünk.
Figyelj kérdéseid hátsó tartalmára!
A „Miért vagy ilyen csöndes?” helyett tegyük fel máshogy a kérdést, és fordítsuk meg az egészet, mondjuk inkább azt, hogy „Ha gondolod, figyelek rád.” Éreztessük párunkkal, hogy nem ellene, hanem vele vagyunk, mert ez hatékonyabb kommunikációt fog eredményezni, hiszen az offenzíva érzése helyett együttérzést fejezünk ki.
Ne tegyél fel általános kérdéseket, hogy „Milyen volt a mai edzés?”, fogalmazz inkább konkrétabban, például, hogy „Meggyógyult Pista lába?”. A konkrét kérdések bedobása a beszélgetés közben arról adsz tökéletes visszajelzést párunknak, hogy figyelsz arra, amit korábban mesélt, és tökéletesen észben is tartod a részleteket. Ennek köszönhetően máskor is szívesebben mesél majd.
Ne szakítsd félbe!
A nők legtöbbször szeretnek egymás szavába vágva csacsogni, a férfiak viszont sokkal inkább szeretik egyvégtében elmondani gondolataikat. Tudatosítsuk ezt, és ne szakítsuk félbe párunkat, éreztessük partnerünkkel, hogy még mindig figyelünk rá.
Legyünk óvatosak a vitákkal!
Ha a beszélgetés indulatokat ébreszt bennünk, akkor is tartsuk kordában érzelmeinket és fókuszáljunk arra, hogy megértsük párunk motivációit, igyekezzünk megérteni, miért gondolja és mondja az adott dolgokat. Sokszor a háttérben csak az áll, hogy nehezebben fejezi ki magát, és nem találja a megfelelő szavakat, de megértéssel, türelemmel, puhatolózó kérdésekkel könnyen felfedezhetjük, mi mondanivalójának valódi célja.
Nem bírtam tovább. Valahogy ki kellett lépnem ebből kínos beszélgetésből, ezért azt mondtam neki, kimegyek vizet inni. Nem voltam szomjas…Ezt ő is tudta. Ugye ismerős a helyzet? Mi az az 5 alapvető vágyunk, melyek megélése minden párkapcsolatban nagyon fontos, hogy jól tudjuk működtetni azt?
Az EQ, azaz az érzelmi intelligencia az a képességünk, hogy képesek vagyunk felismerni és kezelni saját és mások érzelmeit is. Ez segít abban, hogy kommunikációnk jobb és hatékonyabb legyen, mely nagy kihatással van minden emberi kapcsolatunkra. Az EQ (szemben az IQ-val) fejleszthető, ezért érdemes minél többet foglalkozni vele, és beszélni róla.
A Kósa Erika Akadémia minden évben október 13-án tartja az EQ napját, melynek idei témája az, hogy hogyan maradhatunk igazán emberek a digitalizáció világában. Az idei Embernek maradni nevet viselő EQ napon olyan neves előadók beszélgetnek a témáról, mint Dr. Dinnyés András, genetikus, Kánai András jövőkutató és Bereczki Enikő generációs szakértő. Vendég lesz többek között Benkő Vilmos, a Speak Akadémia alapítója, Marsalkó Dávid, a Halott Pénz frontembere és Angyal András táncművész. Az egésznapos programot Dr. Várkonyi Andrea vezeti.
További információt itt találsz!