Bőrünk színe rendkívül fontos információval tud szolgálni szervezetünk állapotáról, ugyanis sok olyan betegség van, amely ilyen tüneteket produkál. Ha bőrünkön sárgás elszíneződést tapasztalunk, valószínűleg vesénkkel van gond, de az ok a rendszeres gyógyszerszedés is lehet. Ha összességében világosabbá válik a bőr színe, akkor lehetséges, hogy hormonzavarunk van.
Ha a tenyerünk és a talpunk pirosabb, mint korábban volt, az májzsírra, májkárosodásra vagy májzsugorra utalhat.
Ha viszket a bőrünk, gondolhatunk a cukorbetegségre (ilyenkor figyeljük a kísérő tüneteket, acetonszagú vizelet, folyamatos szomjúság stb.), de okozhatja vérképzőszervi rendellenesség és veseelégtelenség is.
Nyáron persze teljesen természetes a fokozott verejtékezés, ám ha úgy látja, hogy még erősebb, mint amilyen szokott lenni, akkor gondolkodjon: az erős izzadás hormonproblémákat, pajzsmirigy-túlműködést, tüdőbajt takarhat. Ha ráadásul hirtelen lép fel a verejtékezés és nagyon intenzív, gondolhatunk szívproblémákra, valamint jellemző kísérője ez a klimaxnak is.
A bőrön keletkező fekélyek rendkívül kellemetlenek, így jó, ha minél korábban kinyomozzuk, vajon mi állhat kialakulásuk mögött. A fekélyek létrejöhetnek cukorbetegség, fertőző betegségek és idegrendszeri problémák következtében is.