Ha ránézünk egy nagy halom jégkockára kánikula idején, egy kicsit máris jobban érezzük magunkat . Valahogy így működik ez az ásványok esetében is, melyeknek a puszta látványa is csökkenti a hőérzetünket. De léteznek ennél hatékonyabb módszerek is. Paál Erika kristálygyógyász, a Shantika ásványékszerek készítője és megálmodója el is mondja melyek ezek.
A kristály válaszol
"A kristályok látványa és használata ösztönösen természetközeli érzést vált ki belőlünk. - magyarázza a szakértő. Ezért előszeretettel használjuk őket kedélyállapotunk, közérzetünk javítására. Az ásványok világa folyamatos tapasztalást és tanulást jelent, mivel hatásuk egyénenként eléggé eltérőek lehet. Erőt, önbizalmat adnak, jobb kedvre derítenek, vagy éppen oldják a stresszt, nyugtatnak, hűsítenek, segítik a gyógyulási folyamatokat. Minden erejükkel azon vannak, hogy szó szerint finomra hangoljanak bennünket.
Sokan érzékenyek ezekre a finom energiákra és könnyedén megtalálják az igazán nekik való ásványt. Érdemes a megérzéseinkre, az ösztöneinkre hagyatkozni! Az a kristály adja majd nekünk a legnagyobb segítséget, amelynek érintésekor jó érzés tölt el minket.
Az éppen aktuális lelki és fizikai állapotunktól, valamint alapvető tulajdonságainktól függően mindig más és más kristályt "kívánunk" meg. Mindemellett az évszakok és az időjárás is befolyásolhatják választásunkat. Ősszel például sokszor elővesszük a melegítő narancs, piros vagy föld színű kristályainkat, a nyári nagy melegben viszont inkább az áttetszőt, a kékeket és a zöldeket részesítjük előnyben.
Válassz kéket és zöldet!
A kék ásványok hűsítő, nyugalmat hozó tulajdonsággal bírnak, ezáltal nagy segítséget nyújtanak belső egyensúlyunk, lelkünk harmóniájának megteremtésében. Ellazítanak, előmozdítják a tudatos viselkedést és erősítik az intuíciót. Ilyenek például a kék kalcit, kalcedon, krizokolla, az akvamarin, vagy a szodalit. Egy nagyobbacska kék kalcit ásványt a kezünkben tartva például gyors hűsítő hatást érhetünk el a nagy nyári melegben.
A nagy hőségtől sokszor kimerültek, fáradtak, dekoncentráltak vagyunk. Ilyenkor segítségül hívhatjuk az élet, a harmónia, a természet színeit is. A zöld színű ásványok segítenek nyugalmi állapotba hozni a szervezetet, valamint lelkileg és érzelmileg is képesek lecsillapítani minket, így könnyebben megy a koncentrálás. Ilyenek zöld ásvány például a krizopráz, az achát, az aventurin, az amazonit, a variszcit, a jáde vagy a zöld fluorit.
A kristályok hűs felülete eleve vonzó számunkra a kánikulában, fordítsuk hát mindinkább a javunkra ezt az alapvető tulajdonságukat! Például fogjunk két laposabb aventurin kövecskét és helyezzük őket óvatosan a szemünk alá! Ez segít a nem kívánatos szem alatti karikák eltüntetésében, és frissít is. Jó hasznát vehetjük ennek az ásványnak akkor is, ha túl sokat napoztunk. Hűsítő hatása segít leégett bőrünknek a regenerálódásban.
Vizesedés ellen is jók
Sokan küzdünk a nagy melegben vizesedéstől, ödémáktól. A jáde könnyedén megszünteti az arc puffadtságát és vizesedését, serkenti a vérkeringést a bőrben, és ránctalanító hatása is van. Mindemellett segíti megőrizni a saját energiáinkat. Használhatunk jáde masszírozó pálcát vagy hengert az arcunkon, de ennek hiányában megteszi két marokkő is. Üvegtálkába öntsünk vizet, tegyünk bele néhány jégkockát, majd helyezzük bele az ásványt. Így visszahűthetjük kristályainkat, hogy tovább fokozzuk a hatást. Ödémára hatásos lehet még az akvamarin, a magnezit, a gyöngy, a türkiz, és a cirkon is.
A kalcedon leapasztja a szövetek vizesedését, és a hegyikristály is roppant hatásosan vezeti el a felesleges vizet a szervezetből, illetve a fogyókúrához igen hatásos kristály, segít megszabadulni a plusz súlytól. Mindezeken felül védelmez és energetizál is minket.
Viseljük ékszerként
Nyáron szabaddá válik a kar és a nyak, így jó ötlet lehet ásványékszerekkel díszítenünk magunkat. A gyógyító kristályok egész nap velünk vannak és hatnak ránk, emelik a fényünket, a szépségünket és a rezgéseinket.
Nem árt azonban odafigyelni féltve őrzött ékszereinkre, hiszen kárt is okozhat bennük a kánikula! Elsősorban az erős UV fény és a túl nagy hőhatás az, ami nem kedvező számukra. A tűző naptól színük kifakulhat, megrepedezhetnek, illetve a puhább ásványok felületét matítthatja, megmarhatja az izzadt bőrrel való érintkezés. Strandra tehát nem tanácsos magunkkal vinni ékszereinket, de ha mégis megtesszük, megfelelően óvjuk őket és véletlenül se felejtsük kint a tűző napon!
Használat után egy kis pihentetés nem árt kristályainknak, tisztítsuk meg őket folyó hideg víz alatt alaposan és tegyük le éjszakára! A vízre érzékeny kristályokat (pl.: szelenit) tisztíthatjuk füstölővel, vagy hangtál segítségével. A pihentető alvás érdekében ne a hálóban tároljuk köveinket!
Még több hűsítő tipp: