A bélyegen lévő tojásmotívum neve „Makkos pöttyözött tölgyleveles”, alkotója Stricki Zoltánné Katona Zsuzsanna zengővárkonyi születésű, ma is ott élő, és dolgozó tojásíró. A tojáshímzést a falu neves tojásíró elődeitől, elsősorban rokonától, „gyángyi”-jától, a Magyar Néprajzi Lexikonban is szereplő Bognár Jánosnétól tanulta, s fejlesztette művészi tudássá, így lett a hagyományok neves folytatója.
Az alkalmi boríték előoldalán található tojás felületén a szakrális minta, a piros színű kereszt a meghatározó motívum, kiemelését, kisugárzását erősíti a világos keretezés és a tengelyvonalban pöttyözés. A tojás alján a díszes kompozíció, valamint a térkitöltő átlós díszítmények a kereszt kiemelését szolgálják. A világos keretbe foglalt uralkodó színek, a fekete (gyász) és a piros (Krisztus vére, feltámadás) a Húsvét mondanivalójának kifejezői. A tojás alkotója Bércziné Szendrő Csilla, a „Népművészet Mestere” tojásíró Népi Iparművész.
Az alkalmi bélyegzőben a tojásírás stilizált ábrázolása látható.
Zengővárkony ma is élő gazdag népművészeti hagyományainak kiemelkedő része a jellegzetes tojásírás. A fennállásának 20. évfordulóját ünneplő Míves Tojás Gyűjteményben látható mintegy kétezer különlegesen szép, díszített tojás között a bélyegen bemutatott hímes tojáson kívül számos további változat is megtalálható.
Baticz Barnabás grafikusművész tervei alapján készült el az idei húsvétot köszöntő forgalmi bélyeg. Az értékjelzés nélküli, Belföld felirattal ellátott, öntapadós bélyegen és a hozzátartozó alkalmi borítékon El Greco: Feltámadás c. festménye látható.