- Az újságíró nem a szórakoztatóipar része, hanem a társadalmi változások őre, néha katalizátora is, a hatalom ellenőre, az egyszerű ember képviselője - mondta a szövetség februában megválasztott elnöke, Hargitai Miklós az ünnepségen. Hozzátette, örül, hogy más újságírószervezetek képviselői is eljöttek az ünnepségre, és teljesen mindegy, hogy az újságírók a politikáról mit gondolnak, mert az magánügy. Az azonban nagyon fontos, hogy ha a nyilvánosságról ugyanazt gondolják, legyenek tudatában annak, milyen állapotban van ma Magyarországon a nyilvánosság, és annak is, hogy ha ezen változtatni szeretnénk, azt csak együtt tudják megcsinálni!

Kukorelly Endre József Attila-díjas író, költő ünnepi köszöntőjében felidézte gyerekkora forradalmi "három tavaszos" ünnepségeit, amikor 1848. március 15-ét egy olyan rendszerben köszöntötték, amelyikben - mint mondta - gyakorlatilag nem volt sajtószabadság. Addig pedig, amíg a mai sajtóban is léteznek úgynevezett tiltólisták arról, hogy kik, hol szerepelhetnek, addig nálunk most sem lehet sajtószabadságról beszélni. Az ilyen jelenségek ellen pedig közös fellépésre van szükség - fogalmazott Kukorelly Endre.
Az ünnepségen - a hagyományoknak megfelelően - átadták át a MÚOSZ életműdíjait, az Aranytollakat.
Idén Bársony Éva, a Népszava kulturális újságírója, főmunkatársa, dr. László Ágnes író, újságíró, a Kossuth Kiadó kommunikációs vezetője, Léderer Pál egykori népszabadságos újságíró, szerkesztő, Szekeres István, az utanpotlassport.hu szerkesztője, Vince Mátyás, az MTI korábbi elnöke és dr. Szabó Zsolt erdélyi zsurnaliszta, a kolozsvári Művelődés című folyóirat könyvtagozatának egykori vezetője vehette át az elismerést.
Most adták át a MÚOSZ tagozatainak díjait is. Környezetvédelmi és vízügyi írásaiért Viniczai Sándor, a Magyar Mezőgazdaság szerkesztője, gazdasági tárgyú írásaiért Illésy Sándor, az MTI/MTVA Borsod-Abaúj-Zemplén megyei tudósítója, a kulturális sajtóban kifejtett tevékenységéért pedig Tálas Andrea, a HVG szerkesztője vehetett át az elismerést.
Szívből gratulálunk!