"Emlékszem, gyerekkoromban folyton rajzoltam. Olyan tanítóim voltak, akik sokat segítettek, hogy a kézügyességem, a rajztudásom fejlődjön. Hat évvel idősebb unokanővérem tanított meg varrni, neki köszönhetően szívtam magamba a varrás, a ruhák, a textilek, a drapériák szeretetét. Az első ruhámat úgy szabtam ki, hogy egyszerűen csak leterítettem a földre a textíliát, és körberajzoltam magamat. Akkor még nem tudtam, hogyan kell három dimenzióban szabásmintát szerkeszteni, csak mentem a saját fejem után, de nagyon élveztem." - kezdi egy valóban személyes történettel Kovács Orsolya.
Ruhák helyett informatika
"Az általános iskolából egyenes út vezetett egy ruhaipari szakközép iskolába, de az élet később úgy hozta, hogy teljesen más irányba induljak el az érettségi után. Édesapám dokumentumkezeléssel foglalkozó cégénél kezdtem el dolgozni, ahol nagyvállalati tartalomkezelő rendszereket terveztünk, iratkezelési szabályzatokat írtunk. Már akkor hatékony ember voltam, nem akartam kivárni, hogy előbb megszerzem a főiskolán az elméleti tudást, és csak utána tegyek szert gyakorlati ismeretekre. Ennél a cégnél főként sales-szel és marketinggel foglalkoztam, és munka mellett megszereztem a diplomámat. 15 évet töltöttem el az informatikában, aminek egy sikeres cégeladás és egy teljes kiégés lett a vége. Ráadásul a magánéletem is zátonyra futott, a válástól végképp a padlóra kerültem, és anyagilag is tönkrementem."-folytatja.
Előkerülnek a gyerekkori álmok
"Ekkor jutott eszembe, hogy voltak valaha gyerekkori álmaim, amikor imádtam varrni és ruhákkal foglalkozni. Rengeteg dolog jött szembe velem, ami mind afelé terelgetett, hogy ne legyen más választásom: meg kell nyitnom a saját szalonomat. Szerettem volna továbbképezni magam, külföldi és magyar iskolákban, de ismét a hatékony énem győzedelmeskedett. Úgy éreztem, nincs időm, hogy éveket tanuljak, és csak utána szerezzem meg a gyakorlati tudást ezen a területen is. Ezért fogtam magam és felhívtam egy öltözéktervező-divattervező hölgyet, és ismeretlenül megkértem, legyen a mentorom. Először egyedi ruhákat akartam tervezni és gyártani, de pillanatok alatt kiderült, hogy a tanácsadás az, ami sokkal életképesebb a piacon, nagyobb szükség van rá, és sokkal jobban is élvezem." - mesél Orsi a kezdeti lépésekről.
Megnyílt a szalon
"Tisztán emlékszem a legelső napra. Január másodika volt. Ültem a szalon közepén és egy IKEA bútort szereltem össze. Nagyon lelkes voltam, örültem, hogy végre a saját kis vállalkozásomban dolgozhatok. Délelőtt 11-re elkészültem az összeszereléssel, és ekkor iszonyú pánikba estem. 'Úristen, mondtam magamnak, és most mit fogok csinálni?' Féltem nekiállni a konkrét munkának, mert nem volt elég szakmai önbizalmam. Egy-két hónapig nem is mertem tanácsadóként dolgozni, csak emberekkel találkozgattam, építettem a kapcsolatrendszeremet." - ismertet meg az indulás apró buktatóival.
Végül az akkori koach-om szembesített azzal, hogy nem ezért adtam fel az addigi életemet, hogy kávézgassak és beszélgessek. Az ő hatására felpörgettem a folyamatokat, és tervek alapján elkezdtem igazán dolgozni.
"Megjött a szakmai önbizalmam is, és ettől kezdve jöttek a sikerek. Szerencsére elég jó vagyok sales-ben és marketingben. Tudatosan láttam hozzá az induló vendégköröm kialakításához. Az első hatvan kliensnek ingyen dolgoztam, figyelembe vettem a visszajelzéseket, és ezek hatására alakítottam a Yurkov szolgáltatásait. Elmentem vezérigazgatói találkozókra, konferenciákra, bor-szakértői tanfolyamokra. Mindenhová, ahol potenciális ügyfeleket szerezhettem." - árul el néhány hasznos praktikát Orsi.
A Yurkov Szalon szolgáltatásai
"A Yurkov egy olyan tanácsadó cég, ahol a vendégeink megjelenését segítünk emelni, és ezzel erősítjük a személyes erejüket. Ezáltal több lesz az önbizalmuk, önbecsülésük. Jobban fogják érezni magukat, és ez kihat majd a környezetükre is. Ma már többen vagyunk, az asszisztensemen kívül több stílustanácsadó, stílusszakértő kolléga dolgozik velem, akik különböző területekre specializálódtak (személyes konzultációk, gardrób rendezések, közös vásárlások). Én már nem viszek személyes tanácsadásokat, helyette prezentációkat tartok, előadásokat, üzletet fejlesztek, viszem a céget, illetve a külföldi terjeszkedést irányítom." - ismertet meg a következő lépéssel.
Irány külföld
"Hat évvel ezelőtt döntöttem el, hogy elindulok a külföld irányába is. Bécsbe akartam menni, de egy kicsit túltoltam a vágyaimat, és végül Kaliforniában kötöttem ki. Azon belül is San Franciscóban kezdtem el dolgozni, ott van jelenleg egy 50 ügyfeles bázisom. Nemcsak magánügyfelek, hanem cégek is."
Yurkov Akadémia online Stílusklub
"A következő nagy projektünk a Yurkov Akadémia volt. Egy olyan online oktatófelületet hoztunk létre, ahová bárki feliratkozhat, előfizethet, és hetente frissülő, haladó szintű videók segítségével hasznos tudás birtokába juthat. Mindent megtalálhat egy felületen, ami az alakjával, az öltözködésével, a sminkjével, a hajával, a stílusával kapcsolatos. Az internet segítségével egyszerre sok embert tudunk megtalálni és oktatni, így olyanok számára is eljuttatjuk a stílust, akik nem tehetik meg, hogy személyesen jöjjenek el hozzánk." - mesél az online világ lehetőségeiről.
Kitört a járvány
"A mi életünket is átrendezte a Covid, felelősek vagyunk az ügyfeleinkért. Azonnal megszüntettük a csoportos tréningjeinket, átszerveztük az életünket: megerősítettük az online jelenlétünket, például elkészült egy 10+1 részes, majd 4 órás videós oktató anyagunk a stílus alapjairól, és hamarosan érkeznek a további tematikus videók is. Nagyon élvezzük az online jelenlétet." - egészíti ki az előzőeket.
Jövőbeli célok
"A Yurkov Akadémia Stílusklub fejlesztésén van most a fókusz, szeretnénk a közel 1000 előfizetőnket a legmagasabb színvonalon kiszolgálni, és sok izgalmas tervünk van erre. Ezen felül dolgozunk a szlovákiai szalonunk megnyitásán, és reményeim szerint végre Bécsbe is el fogunk jutni a stílus tanácsadással."
Más élettörténetekről itt olvashatsz: