Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy szakember segítségével ismerje meg a bőrét, még akkor is, ha nincs sok problémája vele. Ő tudja megmondani, milyen típusú a bőrünk és milyen személyre szabott, otthoni ápolást igényel.Tóth Katalin Szalonjában az első kozmetikai kezelést részletes állapot felmérés előzi meg. Ennek során kikérdezik vendégüket a bőrével kapcsolatos esetleges problémákról, az illető bőrápolási – és életviteli szokásairól. Megbeszélik vele miben vár segítséget, és ezután alakítják ki a Szalonban a személyre szabott kezelési – és otthoni ápolási tervet. Sokszor már ilyenkor kiderül, hogy néhány eddigi szokás megváltoztatásával is jelentős javulás érhető el. Tóth Katalin összegyűjtötte azokat a leggyakoribb hibákat, melyeket megfelelő ismeretek hiányában sokszor elkövetnek a kezelésre bejelentkező páciensek.
Szakszerű és alapos letisztítás
Gyakori hiba, hogy a szakszerű és alapos tisztításra nem fektetnek elég hangsúlyt egyes szépségszalonokban és nem a megfelelő készítményeket használják sem a hölgyek, sem pedig az urak. A bőr alapos letisztítása – különös tekintettel a légszennyezésre – alapfeltétele a jól ápoltságnak. Enélkül hiába használjuk a legjobb krémeket, nem fognak megfelelően felszívódni és hasznosulni. Ehhez azonban meg kell találni azt a letisztító készítményt, amelyiket a vendég a legjobban szeret. Szerencsére ragyogó alternatívák közül választhatunk, melyek mindegyike egyben hidratál is. Sokszor a bőr irritációját nem a megfelelő letisztító készítmény okozza. Ez különösen igaz a problémás bőrű vendégekre, akik magas alkoholtartalmú tonikokkal jóhiszeműen túlszárítják a bőrüket. Ez azért is probléma, mert nem csak a vízhiányt fokozza, hanem a comedokat (miteszereket) is beszárítja és ezáltal a bőr nehezebben tisztíthatóvá és érzékenyebbé válik. A legjobb választás ilyenkor a megfelelő letisztító zselé, vagy alacsony alkoholtartalmú, akár alkoholmentes tonik. Rohanó életvitel mellett sokan szeretik a letisztításnak a leggyorsabb módját választani, amikor is egyszerűen a tusolózselét használják az arcukra is. A legjobb alternatíva itt is az arctisztító zselé, hiszen, ha már oda van készítve a zuhanykabinba a tusolózselé mellé, már csak egy karnyújtás kérdése, hogy tusolás közben használják is. Aki pedig a klasszikus bőrápolási rituálék híve, bőrtípusának megfelelő arctejek, tisztító olajok és tonikok közül válogathat. Külön figyelmet kell szentelni a smink lemosására. Mivel ez egy fontos téma, ajánlom a lenti videót „Otthoni bőrápolás, ahogy a profik csinálják” címmel az 1. részben.
Bőrápolási rutin kialakítása
Lehetőség szerint szakember segítségével alakítsuk ki bőrápolási rutinunkat, hiszen ő nemcsak a bőrtípust tudja a legjobban meghatározni, de ha rendszeresen felkeressük, figyelemmel is kíséri a bőr változásait. Nem biztos, hogy ami a barátnődnek bevált, az neked is megfelelő lesz. Tóth Katalin óva int mindenkit a túlzott kísérletező kedvtől, illetve a közösségi médiában fellelhető módszerek kritika nélküli kipróbálásától, melyek sokszor minden szakmaiságot nélkülöznek. Számos esetben átmeneti, vagy tartós károsodást is okozhatnak a bőrnek. Sokat lehet tenni a szépségért, ha a bőrápolási rutinba a krémeket a megfelelő mozdulatokkal visszük fel. Ehhez hasznos segítséget lehet találni a következő videóban. Otthoni bőrápolás, ahogy a profik csinálják 3. rész, amely a krémek felvitelének, szérumok alkalmazásának helyes módjáról szól.
Bánj kíméletesen a bőröddel
Tóth Katalin azt ajánlja, hogy ne tölts túl sok időt a nagyítós tükör előtt, és ne okozz magadnak hámsérüléseket. Ne csinálj egy alig látható elváltozásból egy nagy sebet az arcodon. Természetesen van, amikor egy pattanás beérik és akkor azt óvatosan, egy tiszta, vasalt textília segítségével ki lehet tisztítani, de utána minden esetben fertőtlenítsd és tegyél rá nyugatló pakolást. Előfordulnak olyan mély göbök a bőrben, amelyek nem érnek meg, ezeknek gyógyulását türelemmel, gyulladáscsökkentő, nyugtató pakolások alkalmazásával segíthetjük elő.
Előzd meg a pigmentfoltok kialakulását
Ha bárhol az arcodon, vagy a testeden olyan sebhely található, amely még rózsaszín, akkor még egész korai napfénynél is 50-es fényvédőt alkalmazz - ajánlja Katalin. Ha fogamzásgátlót, vagy fényérzékenységet előidéző gyógyszert kell szedned, fokozottan kell figyelned a fényvédelemmel és legalább 30-as, de inkább 50 faktoros erősségű fényvédőt használj. Parfümöt sose használj fénynek kitett területekre. Közvetlenül gyantázás után ne napozz. Kerüld a mértéktelen szoláriumozást, vagy napozást, mivel sajnos nem csak pigmentált, de pigment hiányos fehér foltokat is okozhat, amelyek már maradandó károsodásnak számítanak. Ezen kívül leggyakrabban a nyakon kis értágulatok is kialakulhatnak.
Alkalmazkodj az évszakok váltakozásához
Más készítményekre van szükségünk a téli hidegben, és a nyári melegben. A nagy kánikulák idején az egészen könnyű textúrájú fluidokat, szérumokat és permeteket igényli a bőrünk. Ha hajlamos vagy értágulatra, rosaceara, a nyári nagy melegben gyakran hűtsd az arcodat és a jó hidratáló szérum mellett mindig legyen kéznél egy hűsítő permet. Emellett a krémeid mindig tartalmazzanak nyugtató és érfal erősítő hatóanyagokat is.
Ezt is olvasd el!