Dél-Afrika cikkek

Ezekben az országokban különös szokásokkal ünneplik a karácsonyt
Nálatok is különös szokásokkal ünneplik a karácsonyt? Vagy minden a hagyományos módon zajlik? A világ számos pontján a karácsony valami mást is jelent, mint eddig hittük.

Szenvedélye az utazás - Szűcs Tamással a világ körül
Szűcs Tamás újságíró, történész, szenvedélye az utazás. Évente átlagosan tízszer kerekedik fel, hogy új élményeket gyűjtsön. Ha csak teheti, útjaira elkíséri felesége és három gyermeke is. A célállomások kiválasztásakor egy lista van a segítségükre. Ez pedig nem más, mint az UNESCO Világörökségi helyszíneinek gyűjteménye. Tamás ugyanis nem kisebb célt tűzött ki maga elé, mint hogy az összes világörökségi helyszínt meglátogatja legalább egyszer. A világ 700 különböző pontján járt már, legutóbb Törökországban. INTERJÚ

Ittasan ne menj utcára, mert megölhetnek!
Takaj környéki fiatalokat soroztatott be az osztrák császár, hogy segítsen spanyol kollégájának egy dél-afrikai csatában. Mire a fiúk hajóval odaértek, a háborúnak vége lett, és a pénz is elfogyott, hogy hazahozzák a legényeket. Nem értettek semmihez az ifjak, csak a borhoz... Munkához láttak, megalapították az ottani Tokajt. Körülbelül ennyit tudtam a dél-afrikai borászatról, de kiderült, ennél lényegesen többről és izgalmasabb dologról van szó, amiből a magyarok is kivették a részüket...

Menjetek a víz alá! Van miért...
A vadvilág után most egy másik természeti kinccsel csalogatják a turistákat Dél-Afrikába. Szeptemberben indul az első gyémántszafari. A szafari résztvevői ötcsillagos ellátást, és a már ékszerbe foglalt gyémántjukat is megkapják.

Ilyet még nem láttak a londoniak! De mi sem...
Először hagyja el Dél-Afrikát és az afrikai kontinenst a mapungubwei arany orrszarvúszobor, a gyarmatosítás előtti dél-afrikai civilizáció nyolcszáz éves jelképe, amely ősszel a British Museum egy nagyszabású tárlatán lesz látható Londonban.

Feltehetően már eltemette halottait most talált dél-afrikai ősünk
Ügyesebb eszközöket is használhatott az az emberős, amelynek maradványaira egy dél-afrikai barlangban bukkantak – jelentették be az új eredményeket a Witwatersrand Egyetem kutatói, akiknek a munkáját a National Geographic Society és a dél-afrikai kutatási minisztérium is támogatta írta az Origo.