Életforma.hu


A kényszerű egyedüllét megviseli a mentális egészséget

A kényszerű egyedüllét megviseli a mentális egészséget 

A pandémia nem csak a gazdasági mutatókra és az emberek anyagi helyzetére van káros hatással, de jelentősen befolyásolja a lelkiállapotunkat is.
Merj ismerkedni!

Merj ismerkedni! 

Ünnepek idején felerősödik a szinglikben az egyedüllét érzése, ezért is regisztrálnak ilyenkor sokan a társkereső oldalakra. De a társtalanság feltétlenül párosul magánnyal és boldogtalansággal is?
Legszivesebben semmit sem teszünk mi, magyarok

Legszivesebben semmit sem teszünk mi, magyarok 

A magyarok háromnegyede általában elégedett az otthonával, de legtöbbjük belemenne kisebb-nagyobb változtatásokba – derült ki a legismertebb svéd lakberendezési árúházlánc reprezentatív kutatásából. A legtöbben a nappali és a konyha felújítására vágynak, hiszen a legtöbb időt ott töltik. A kutatás rávilágított arra is, hogy míg a férfiak a saját szobájukba, a nők inkább a hálóba vonulnak vissza, ha teljes nyugalomra vágynak – a válaszadók két százaléka számára pedig a toalett jelenti a béke szigetét. Kikapcsolódás gyanánt legtöbbször internetezünk, tévézünk vagy zenét hallgatunk.
Hogyan tovább? Az ember magára maradt félelmeivel...

Hogyan tovább? Az ember magára maradt félelmeivel... 

Egyedül nem megy - ebben is összefoglalhatnánk azt, amit a filozófia, vagy a szociálpszichológia az individuum, az egyén válságaként emleget immár jó néhány évtizede.Igaz, a jelenség már vagy másfélszáz esztendeje létezik. Az ember magára maradt félelmeivel, betegségeivel, erkölcsi-érzelmi bizonytalanságával.
Menni, vagy maradni?

Menni, vagy maradni? 

A férfiak esetében a korai halálozás egyik oka pedig a hosszú egyedüllét és a magány okozta életmód és hangulatváltás, melynek komoly egészségügyi következményei is vannak. Érdemes tehát megfontolni, vajon hirtelen felindulásból, vagy jól megfontoltan véget vessünk-e a kapcsolatunknak?
Hogyan fogjunk hozzá a társkereséshez?

Hogyan fogjunk hozzá a társkereséshez? 

Minden felgyorsult, a ma embere nem tud már kommunikálni, nem szakít időt a szeretetteljes és boldog pillanatokra. És ennél a pontnál kell megállnunk és újragondolnunk az egészet. Nézzük meg, mi lehet az egyedüllét oka? Milyen belső gátak alakultak ki, amelyek képtelenné tesznek minket arra, hogy megéljük boldogságunkat? Higgyük el, hogy a boldogság alanyi jogon jár, csak tenni kell érte. Az életünk egyéb területeit is menedzseljük, kézbe vesszük dolgainkat - ezt a magánéletben is meg kell tenni. Itt is van segítség a cél eléréséhez, célzott segítség a vágyaink eléréshez, amelyben lehetőséget tud adni egy társkereső iroda.  
Te nem tudod, hogy milyen jó nélküle...

Te nem tudod, hogy milyen jó nélküle... 

Félünk egyedül lenni, pedig néha kell. Ha szakítunk a szerelmünkkel, kétségbeesetten kapaszkodunk belé, nem engedjük el, azt érezzük, hogy nem tudunk nélküle élni.   
Az egyedüllét anatómiája

Az egyedüllét anatómiája 

A passzív kikapcsolódásnak az a fajtája, amikor fekszünk az ágyban és bámuljuk a plafont órákon át, néha pihentetőbb, sőt, hasznosabb, mint a sport, mozi, buli, vagy a pihenés egyéb nemei.