Fogmosás cikkek

Orbitális támadás a fogkő ellen
Gyerekkorunkban azt tanultuk, akárhogy is, de sikáljuk jól meg a fogainkat, az is többet ér, mintha nem mosnánk egyáltalán. Csakhogy időközben kiderült: az össze-vissza körözgetéssel a szánkban többet ártunk, mint használunk. Eláruljuk, hogy egy egyszerű módszerrel miképp lehet garantáltan fogkőmentes életet élni?

4 dolog, amit biztosan nem tudtál a fogmosásról!
Nem túl izgi téma a fogmosás, valószínűleg nem is sokat járatjuk rajta az agyunkat, hiszen csak felkeléskor és lefekvéskor van vele dolgunk. Azonban az egyszerűnek tűnő rutin valójában nagyon is fontos része életünknek; jóval több funkciója van, mint hogy szép lesz tőle a mosolyunk! Ideje megismerkedni néhány fogápolással kapcsolatos tippel, amitől még ragyogóbb lehet a mosolyunk.

Nemcsak a kókuszolaj véd a fogszuvasodástól
A kókuszolaj is kipróbálható fogkrémként, de a professzionális fogorvosi szájhigiéniai kezelés bizonyítottan beválik a fogszuvasodás ellen. Dr. Benkő Krisztina, az Oxygen Medical fogorvosa a kókuszolaj hatásairól és a leghatékonyabb megelőző módszerekről beszélt.

Mikor kell kihúzni a bölcsességfogat?
A bölcsességfog sokszor rossz irányban vagy túl kevés helyen próbál kibújni, amivel a többi fogat is veszélyeztetheti. Dr. Németh Bertalan, az Oxygen Medical szájsebésze az eltávolítás lehetséges okairól beszélt.

Hoppá! Már a cukormentes termékek is veszélyesek?
Érdemes óvatosnak lennünk a cukormentes italokkal és édességekkel, azok ugyanis éppen annyira roncsolhatják a fogat, mint a cukros társaik. A kutatások tanulságait dr. Komáromy-Poros Gergő, az Oxygen Medical fogorvosa ismertette.

Natúr fogápolás – egzotikus ízek, adalékok nélkül
Aki nem járatos a natúrkozmetikumok világában, annak elsőre különösen hangozhat ezek használata fogápolásra, pedig vegyi anyagok nélkül is tökéletesen tisztán tarthatjuk fogainkat és szánkat. A különböző növények fogápolási célú alkalmazása szinte egyidős az emberiséggel.

Mi köze a diabétesznek a fogágybetegséghez? Sajnos sok...
Tudtad, hogy hazánkban több mint félmillió ember cukorbeteg, és sokuknak nincs is tudomása róla? Azt pedig még kevesebben tudják, hogy a cukorbetegség és a fogágybetegség előfordulása és kezelése szorosan összefügg.

Rendesen ápolod a fogad, mégsem stimmel valami? Megmondjuk, miért!
Sokszor találkozik a fogorvos vagy szájhigiénikus olyan pácienssel, aki elmondása szerint, naponta négyszer-ötször mos fogat, de a szájhigiéniája mégis rossz, tele van fogkővel, és az ínye is gyulladt.

Azt hiszed, jól mosol fogat? Meg fogsz lepődni!
Retteg a fogorvostól az emberek nagy része, ám a fogait nem ápolja megfelelően: Magyarországon átlagosan egy ember egy tubus fogkrémet és fél fogkefét használ el évente. Pedig reális cél, hogy öreg korunkra is a saját fogunkkal mosolyoghassunk! Van viszont néhány meglepő dolog, amire figyelni kell!

Így lesz szép a mosolyod!!
Érdemes óvnunk fogaink egészségét, de néha még a legegyszerűbbnek hitt dolgokat is rosszul csináljuk. Ráadásul a gondozott fogsor nem csak esztétikai kérdés, mert az ápolás hiánya kellemetlen, sőt veszélyes problémák kiindulópontja is lehet. Íme, néhány jó tanács, hogy mindezek ne veszélyeztessenek bennünket!
A fogak védelmében
Dr. Dima Mária Magdolna, a Heim Pál Gyermekkórház Fogászati Prevenciós Osztályának megbízott osztályvezető főorvosa vallja, hogy fogaink egy életen át megőrizhetők, erősek, egészségesek lehetnek.
Még fogat mosni se tudunk
Gyakorlatilag nincs olyan fogászati probléma, amit ne lenne könnyebb megelőzni, mint kezelni. Ugyanakkor dr. Záborszky András, az Oxygen Medical fogszakorvosa szerint a fogápolás hatékony lépéseit és a fogvédelem lehetőségeit nem mindenki ismeri.