Életforma.hu


Csak úgy repkednek a milliók!

Csak úgy repkednek a milliók! 

Nem ritka az egymillió forintos négyzetméterár sem Budapest felkapottabb kerületeiben, és a legfrissebb előrejelzések szerint ez lesz az átlag egyes városrészeken. Gadanecz Zoltán, az egyik legismertebb ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa szerint az extra szolgáltatást nyújtó lakások, házak esetében a kétmilliós négyzetméterár sztenderddé válhat akár egy éven belül. Persze továbbra sem ezek a lakások fogják leginkább jellemezni a piacot.
Sorban szigorító kerületek

Sorban szigorító kerületek 

Szinte pontosan egy éve vezetett be kötelező parkolóhely-megváltási díjat a fővárosi VI. kerület a rövidtávú lakáskiadásra, hogy megfékezze az Airbnb korlátlan terjedését és a vele járó turistaáradatot. Most januárban a VII. kerület is hasonló szabályokat vezetett be. Szomszédja példája azonban azt mutatja, hogy a befektetőket nem tántorítják el a változtatások, a kerület népszerűsége továbbra is töretlen maradt.
Mit lehet venni ma 20 milliából?

Mit lehet venni ma 20 milliából? 

Míg Budapesten átlagosan 40 négyzetméteres lakást lehet vásárolni 20 millió forintból, a megyeszékhelyeken akár már kétszer ekkorát. Kisebb településeken pedig már családi házakra is bőségesen elegendő ez az összeg. 
Lakást veszel? Nagyon kell spórolnod!

Lakást veszel? Nagyon kell spórolnod! 

Folytatódott az élénkülés a lakáspiacon az első 6 hónap adatai alapján. Az ingatlanok négyeztméterára és az adásvételek száma is emelkedett az egyik legismertebb ingatlanszolgáltatásokkal foglalkozó cég szerint. A fővárosban még mindig a panellakások ára növekedett a legnagyobb mértékben, az átlagos négyzetméterár már elérte a 400 ezer forintot. 2018. első félévében több mint 77 ezer tranzakciót becsülnek a szakemberek, ami a tavalyinál erősebb éves forgalmat jelez előre. Hova vezet ez?
Pörög az ingatlanbiznisz Budapest környékén is

Pörög az ingatlanbiznisz Budapest környékén is 

Rohamtempóban nőtt a főváros egyre növekvő ingatlanárai után az agglomerációs települések népszerűsége és áremelkedése is az elmúlt időszakban. Vajon meddig kell mennünk, hogy kedvezőbb ingatlanárakat találjunk? Hol húzódik a fővárosba ingázás határa, és hogyan alakul a második agglomerációs körzet ingatlanpiaca? A Duna House elemzéséből kiderül, hogy napi 1-2 óra utazással mennyit spórolhatunk.
Rövid vagy hosszú a nyerő?

Rövid vagy hosszú a nyerő? 

Számos konfliktusról lehetett hallani a belvárosi bulinegyed lakosai és a buliturizmusra épülő szórakozóhelyek között. A vitában a lakók a nyugalmukat védték, a szolgáltatók pedig a bevételüket, a befolyó adóforintokat és a munkahelyeket. Nehéz eldönteni, melyik oldalon van az igazság, de van már olyan kerület, ahol szigorúbb szabályozást vezettek be a bulituristák által kedvelt Airbnb-s lakásokra.
Amerikai, svéd vagy mediterrán Magyarországot akarunk? - ízlése válogatja...

Amerikai, svéd vagy mediterrán Magyarországot akarunk? - ízlése válogatja... 

Mi szabja meg, hogy milyen stílusú lesz egy újépítésű ingatlan? Leginkább a beruházó szándéka, kisebb mértékben a vásárlói igény és a településképi szabályok. Sőt az amerikai sorozatok is hatással vannak rá – mondja az ingatlanközvetítő, aki szerint az engedélyeztetés rugalmas, és mindig vannak egyedi stílusirányzatok, amelyek akár évtizedekre meghatározzák egy újépítésű lakóterület képét.
100 szónak is Budapest a vége

100 szónak is Budapest a vége 

Idén negyedszer hirdeti meg a 100 szóban Budapest című pályázatot, a Mindspace csapata a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központtal együttműködve. A pályázatra jelentkezők június 30-ig küldhetik be a fővárosról szóló, maximum százszavas történeteiket.
Ismét a földszintes a menő!

Ismét a földszintes a menő! 

Bár a múlt század elejéig földszinti lakásban élni kiváltság volt, a lakásvásárlási szempontok változásával veszített presztízséből az utcaszint. Ez a tendencia az árakban is jelentkezett. Az építtetők különböző módszerekkel igyekeznek feldobni ezeket az ingatlanokat – bár van néhány olyan előnyük, ami továbbra is keresetté teszi őket a piacon. Vidéken ráadásul két okból is sokkal jobban szeretik a földszinti lakásokat.
2016 slágere az iparvárosi panel!

2016 slágere az iparvárosi panel! 

Tíz budapesti háztartásból négy másik lakásba költözött az elmúlt évtizedben. A községekben fele ekkora az arány, ott csak a lakosság ötöde nézett új otthon után. A mobilitási-hajlandóság, az ingatlanárak és a településtípusok között erős összefüggés van az ingatlanpiaci szakértő szerint. Népszerű célpont a panellakás, fővárosban és vidéken egyaránt.