Fülzúgás cikkek

A csend megfizethetetlen luxus
Ezt csak akkor értjük meg igazán, ha elveszik tőlünk. Amíg a csendet vissza tudjuk kapni, addig nincs is baj, de abban az esetben, ha a zaj forrása nem kikapcsolható - mivel nem kívülről érkezik -, akkor már komoly gonddal nézünk szembe. A jelenséget fülzúgásnak hívjuk, és jelentősen képes rontani az életminőségen, arról nem is beszélve, hogy mindig valamilyen betegség kísérőtüneteként jelentkezik. Várhelyi Krisztina, vezető audiológus mesél róla.
5 kérdés a fülzúgásról
A fülzúgás, fülcsengés gyakori panasz. Mi okozhatja és miért fontos, hogy mielőbb orvoshoz forduljunk, ha panaszaink vannak? Többek közt erről is kérdeztük dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológust, a Fül-orr-gégeközpont orvosát.

Segítség! Eldugultam!
A fülben található verejték- és faggyúmirigyek a melegben, vagyis például a nyáron, intenzívebben dolgoznak, ezért ebben az időszakban azoknál is jelentkezhet fülzsírdugó, akik egyébként nem hajlamosak rá. Az otthoni eltávolítás veszélyeire figyelmeztet és a szakszerű gyors megoldást is elmondja dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, a Fül-orr-gégeközpont orvosa.

Fülbevaló
Ahogy a legtöbb érzékszervünket, úgy a fülünket is különböző betegségek károsíthatják. Ezek a tévhitekkel ellentétben messze nemcsak a gyerekeket érintik, a felnőttek is sűrűn szenvednek az alábbi öt fülbetegségtől!

Gyógyszerek nélkül is kezelhető a fülzúgás
Cseng, bong, zúg? Megközelítőleg fél millióan tapasztalják meg naponta a hosszabb-rövidebb ideig tartó fülzúgást. Az elhúzódó probléma kezelésében hatékonyan alkalmazhatók a keringésjavító gyógyszerek, de emellett több alternatíva is létezik a kezelésre.
Mitől zúghat és csenghet a fülünk?
A füldugulás és az ebből származó halláscsökkenés kellemetlen panasz, és a pontos okok megállapítása, esetleges betegségek kizárása végett fontos a szakorvosi vizsgálat.A szakember a zúgás és a csengés okairól, a kezelés lehetőségeiről beszélt.
Hogyan előzhető meg a fülzúgás?
Képzelje el, hogy a nap huszonnégy órájában egy autó riasztójának éles hangja mellett éli mindennapjait; vagy épp halk, morajló hangot hall egész nap, szünet nélkül. A fülzúgás tünetei gyakrabban jelentkeznek idősebbeknél, de nem a kor az egyetlen rizikótényező.
Itt a megoldás krónikus fülzúgásra!
A pulzáló elektromágneses mező terápia olyan esetekben is hatásos lehet, amikor fülzúgás kiváltó okát nem sikerül megtalálni, vagy a hagyományos kezelés hatására nem csökkennek a tünetek. Egy kutatásban vizsgált betegek több mint fele tapasztalt jelentős javulás a kezelés hatására.

Ne élj együtt a fülzúgással!
Melyik fülem cseng? Ha eltalálod, szerencséd lesz – jól ismert játék, hiszen mindenkivel előfordult már, hogy pár másodpercig valamelyik fülében sípoló, csengő hangot hallott. Él közöttünk azonban közel 500 ezer ember, akinél a fülzúgás szünet nélküli, a mindennapi tevékenységeket is megnehezítő körülményként van jelen.

Van megoldás a fülzúgásra! Erre figyelj!
Állandó sípolás, zakatolás, megmagyarázhatatlan hangok – több mint fél millió ember tudna Magyarországon mesélni a fülzúgás őrjítő erejéről. Márpedig ha nem fordulunk idejében orvoshoz, akár életünk végéig elkísérhetnek a hangok. A korai kezelés ez esetben rendkívül fontos.
Cseng a füled? Igyál egy kávét!
Csengés, zúgás, zümmögés, suhogás - egy friss kutatás szerint a naponta több kávét is fogyasztó nők kisebb eséllyel hallanak ilyen nem külső forrásból származó hangokat. A fülzúgástól Magyarországon félmillióan szenvednek.
Zúg a füled? Lehet, hogy ezért!
A fülzúgás megközelítőleg félmillió ember életét keseríti meg hazánkban. A betegség hosszú távon nagymértékben befolyásolja az életminőséget: alvásproblémákhoz, depresszióhoz és tartós fáradtsághoz is vezethet.
Zúg a füled? Kiderítettük az okokat!
Gyakran zúg a füled? Néha banális oka lehet, ám mégis érdemes utánajárnod, mert akár vérnyomás probléma is állhat a zavaró tünetek hátterében. Szakember segít most abban, hogyan lehet orvosolni a problémát!
Cseng a füled? Ne vedd félvállról!
Az influenza és a légúti fertőzések csúcsidőszakában gyakori jelenség a fülfájás – a fertőzések, vírusok tüneteként jelentkezik, és néhány nap múltán meg is szűnik. Rosszabb esetben azonban a fülfájás erősödik, fülzúgás lép fel, ami aztán hetek, sőt hónapok elteltével sem múlik. A csengést fontos komolyan venni, és hamar kezeltetni!
Világújdonság a fülzúgás és a Parkinson-kór kezelésére
A Tinnitus Hungary Kft. és a németországi ANM orvostechnikai vállalat március 5-én, szombaton a Hilton Budapest WestEnd-ben megtartotta első magyarországi konferenciáját, ahol egy világújdonságnak számító terápiás eljárást, az Akusztikus CR®-neuromodulációt mutatták be magyar orvosoknak. Az új kezelési módszerről, annak kifejlesztője a magyar családi gyökerekkel is rendelkező Prof. Dr. Dr. Peter Tass beszélt az érdeklődőknek. A Jülich-i kutatóközpontban született, kimagaslóan hatékony eszközzel gyógyszeres és műtéti beavatkozás nélkül, most új lehetőségek és irányok nyílnak a fülzúgás, de a Parkinson-betegségek kezelésére is. Az új terápiás eljárás és eszköz Németországon kívül elsőként Magyarországon lesz elérhető.