Mozgásszervi problémák cikkek

Több kárt okozhat a babahordozó, ha túlzásba esünk
Tornával jól fejleszthetőek gyerekeknél a mozgásfejlődési zavarok.

Nyak - és gerincfájdalom kínoz? Nyugodjál már le...!
Gyakran előfordul, hogy a gerinc fájdalmának hátterében nincs röntgenfelvétellel kimutatható elváltozás. Ilyenkor gondolni kell arra, hogy a panaszokat a mindennapi feszültség, a stressz okozza. Vajon mi segít a stressz okozta fájdalmon? Szakember segít.

Hogyan üljünk, hogy ne fájjon?
A mozgásszegény életmód, a túl sok ülés rossz hatással van mozgásszerveinkre, különösen a gerincünkre. Nem vagyunk tisztában a helyes ülés szabályaival, pedig ezeket betartva, elkerülhetjük a kínzó mozgásszervi fájdalmakat. Most megmondjuk hogy kell ülni!
Egyre többen szenvedünk - ez a fájdalmas igazság
A 35 év feletti városi emberek minimum fele dolgozik már legalább tíz éve azonos testhelyzetet igénylő munkában, ami sokuknál mozgásszervi panaszokat okoz, e problémák pedig a munkából való kiesés csaknem ötödéért felelnek - derült ki a Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társaságának felméréséből

Kinek ajánljuk a mágnesterápiát?
A mágnesterápia világszerte ismert és elismert kiegészítő egészségügyi kezelés , amelyet többek között mozgásszervi panaszokra, gyulladásokra és fájdalom csökkentésére használnak. Megoszlanak ugyan arról a vélemények, alkalmazható-e mindenkinél sikeresen, a statisztikák azt mutatják, bizonyos betegségtípusok esetében jó eredményt lehet elérni a módszer segítségével.

Az izmoknak is árt a stressz
A stressz a mindennapi élet velejárója, ám vannak olyan emberek, akik nem csak a feszültségekkel, hanem az abból adódó egészségügyi problémákkal is kénytelenek számolni. Sokaknál ugyanis ennek hatására mozgásszervi problémák (is) jelentkeznek, melyek akár huzamosabb ideig is fennállhatnak. Pontosan hogyan függ össze a mentális állapot és az izomzat?

Mozgásszervi problémák – sokat segít a gyógyvíz!
Európában Magyarország az első a mozgásszervi betegségek gyakoriságát tekintve. Ám nem csak az idősebb korosztályt érintő problémáról van szó: hazánkban minden ötödik gyerek háti gerincferdüléssel küzd. Ráadásul a fiatalok életmódja eddig ismeretlen ízületi elváltozásokat is felszínre hozott.