Életforma.hu


Az utolsó otthon

Az utolsó otthon 

Különleges idősek otthona nyitja meg kapuit Budán idén decemberben. A Rege Residence egyedülálló küldetést vállal fel azzal, hogy a hagyományos idősotthon paradigmát áttörve új életstílust kínál a szépkorúaknak. Az aktív életmódot  többféle szabadidős tevékenységgel, számos kulturális és sport programmal segítik. A cél egy összetartó, támogató közösség felépítése, ahol a lakók ebben az életkorban is új ismeretekkel, új barátságokkal gazdagodhatnak.
Kortalan a mozgás öröme

Kortalan a mozgás öröme 

- Bizonyítsuk be együtt, hogy a mozgás öröme kortalan – szól a Szeniormozgásnap szlogenje, amelyet a Nyugdíjasok Országos Szövetsége szervez szeptember 24-én, a népligeti FTC Sporttelepen. Az idősebb korosztálynak szóló rendezvény ingyenes, programjai között számtalan népszerű mozgásformát találunk az óriás logikai játékoktól a szeniortáncig.
Kiment a divatból az eltartási szerződés

Kiment a divatból az eltartási szerződés 

Szinte egyáltalán nem rendelkeznek tartási vagy életjáradéki szerződéssel a magyarok, és nem is terveznek ilyet kötni – derült ki a 4Life Direct biztosításközvetítő országos reprezentatív kutatásából.  Az 50 felettiek körében végzett felmérés szerint e korosztály többsége havi 100 ezer forintot, vagy annál kisebb összeget várna el életjáradékként ingatlanáért cserébe. A válaszadók majdnem fele ugyanakkor nincsen tisztában azzal, hogy pontosan milyen kötelező szolgáltatások járnának neki a tartási szerződés alapján. Magyarországon nemcsak e két, az időskori ellátásban fontos jogintézmény népszerűsége kiugróan alacsony, az idősotthon sem divat a magyarok körében, a majd kétmillió hazai időskorú mindössze 3,1 százaléka él ilyen intézményben.
Legyen a víz - akár édes, akár sós - imádjuk!

Legyen a víz - akár édes, akár sós - imádjuk! 

Minden második honfitársunk tervez nyaralást idén - derült ki egy friss felmérésből. GfK ezer embert kérdezett meg, és mint kiderült, a vizes helyek vezetnek, a magyarok elsősorban a Balatont, a horvát, a görög valamint az olasz tengerpartot, illetve Erdélyt választják a legszívesebben.

Visszamenne dolgozni a nyugdíjasok majd kétharmada 

Az állandósuló munkaerőhiány kapcsán az utóbbi időben többször előkerült egy lehetséges megoldásként a nyugdíjasok újbóli foglalkoztatása. Mit szólnak ehhez az érintettek? Visszamennének-e dolgozni? Ha igen, hova, és hogyan? Mit gondol egy mai nyugdíjas a megbecsültségről, a nyugdíjról a munkáról? A Work Force munkaerőkölcsönző- és közvetítő ezekre a kérdésekre kereste a választ több mint 2000 nyugdíjas megkérdezésével.
Táncolj, nagyi! Indul az országos buli!

Táncolj, nagyi! Indul az országos buli! 

Országjáró szeniortáncprogram indul, amelynek keretében 19 megyeszékhelyen rendeznek programokat az idősebb korosztály számára. A tánc jótékony hatásai mellé praktikus tanácsok és fájdalomcsillapító krémek is járnak. Partner nem szükséges!
Nincs lehetetlen! Hetvenévesen úszta át a La Manche csatornát

Nincs lehetetlen! Hetvenévesen úszta át a La Manche csatornát 

Egy hetvenéves ausztrál férfi, Cyril Baldock büszkélkedhet a La Manche-csatorna legidősebb átúszójának címével. A sydneyi Bondi Surf Club örökös tagja kora reggel indult el Angliából és 12 óra 45 perccel később ért partot a franciaországi Cap Gris-Nez-nél.
Így verhetnek át nyugdíjasokat biztosítási ügynökök

Így verhetnek át nyugdíjasokat biztosítási ügynökök 

A nyugdíjasokra sózzák a legdrágább biztosítást, ők fizetik a legtöbb teljesen felesleges tételt. Egy kényelmes városnézéshez néha a hegyi mentésre, vadvízi evezésre, légi katasztrófára és extrém sportra szóló kiegészítőket is megvásároltatják velük.
Nem jó magyar nyugdíjasnak lenni

Nem jó magyar nyugdíjasnak lenni 

Az otthonlétre rendezkednek be a magyar nyugdíjasok, mert nincs pénzük szórakozásra, kikapcsolódásra. Nyaralásra ötödannyit sem fordítanak, mint egy átlagos európai nyugdíjas. Az otthoni költések értéke és összetétele is kedvezőtlenebb nálunk.
Csak álom marad az 57 éves nyugdíjkorhatár!?

Csak álom marad az 57 éves nyugdíjkorhatár!? 

Úgy tűnik, hogy a magyar munkavállalók számára csak álom marad a 60 éves kor előtti nyugdíjba vonulás. Bár 57 éves korukig szeretnének dolgozni, reálisan nézve a helyzetet még 66 évesen is kénytelenek lesznek munkába járni – derült ki egy felmérésből.

Így élünk majd nyugdíjasként 

Mindennapi szokásaink átalakulása mellett az életszínvonalunk változására is számítunk nyugdíjas éveinkben. Nyugdíjasként több időnk jut alvásra és pihenésre, sokat tévézünk és internetezünk majd. Ugyanakkor a várható jövedelemcsökkenés miatt a legtöbben úgy gondolják, hogy néhány dologról, így az utazásról, a család anyagi támogatásáról vagy épp autó fenntartásáról bizony le kell majd mondaniuk.

Csak minden huszadik nyugdíjas egészséges 

A magyar nyugdíjas korú nők 95%-a küzd valamilyen betegséggel, több mint fele pedig halmozottan szenved ezektől. Leggyakoribb problémájuk a magas vérnyomás és koleszterinszint, a reumatológiai megbetegedések, a szív- és érrendszeri, valamint a túlsúly okozta problémák. Orvoshoz közel háromnegyedük fordul tüneteivel; ennél is többen tartanak a felírt gyógyszerek mellékhatásaitól. Keleti orvoslást folytató szakemberhez negyedük fordul, körükben magas a gyógyhatású készítményeket, étrend-kiegészítőket, teakeverékeket, vitaminokat fogyasztók aránya – többek között ezekre az eredményekre világított rá a Dr. Chen Patika Nyugdíjas Expón folytatott kutatása.

Ki ne szeretné nyugdíjas éveit aktívan és egészségesen tölteni? 

Az idős kort a Groupama Garancia Biztosító és a Gfk közös kutatása alapján boldog és kiegyensúlyozott időszakként képzeljük el, amikor van időnk a szeretteinkre, az unokákkal foglalkozni vagy épp utazni, világot látni.