Vívás cikkek

Éremesővel zártak a magyar paralimpikon vívók Tokióban
A magyar kerekesszékes vívó válogatott három érmet is hazahozott a napokban zárult Tokiói paralimpiáról. Erdei Péter kardmesterrel, a csapat felkészítéséért felelős szakágvezetővel beszélgettünk a Covid okozta nehézségekről, a paralimpikonok javadalmazásáról és a világverseny után újra induló sportéletről.

Kezdődik a paralimpia - vívóink egyik utolsó edzésén jártunk
Augusztus 17-én utazik Tokióba a magyar paralimpikon vívó válogatott. Az utolsó heti edzésükön látogattuk meg őket a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban.

Szilágyi Áron: Nem látok semmiféle okot arra, hogy miért ne folytassam a vívást
A róla készült dokumentumfilmnek nem, de pályafutásának reméli, lesz folytatása – ezt Szilágyi Áron háromszoros olimpiai bajnok kardvívó mondta az M2 Petőfi TV Én Vagyok Itt! című műsorában szerdán este. A kardvívás történetében egyedülálló eredményt elérő sportoló elárulta, mit érzett Tokióban a győztes tus után és azt is, hogy ellenfele mit mondott neki az éremosztó ceremónia előtt.

Miben rejlik Szilágyi Áron sikerének titka?
Az élsportolók rengeteget edzenek, tudatosan odafigyelnek testükre, pszichéjükre. Ebben mindannyian hasonlítanak egymásra. De vajon mi az a plusz, amitől valamelyiküknek sikerül az élre törni és megszerezni a legjobbnak járó díjat? S egymás után háromszor is az olimpián, ahogy Szilágyi Áron tette.

Szablya a kézben!
Akár könyvben olvastad, akár filmen láttad Gárdonyi híres történetét, az Egri csillagokat, biztosan emlékszel a szablyával harcoló, hős magyar vitézek alakjára. Ez a vívófegyver manapság újra fénykorát éli. Köszönhetően a 2012-ben alakult Magyar Szablyavívó Iskolának. Tagjai rendszeresen tartanak bemutatókat, szerepelnek történelmi játékokon, de rendhagyó tanórákon is népszerűsítik ezt az ősi technikát. A szablyavívás már a Hungarikumok sorába tartozik, mesterei pedig most azon dolgoznak, hogy az UNESCO szellemi örökség értékei közé is bekerüljön. Az iskola vezetőjével, Balogh Imrével beszélgettem. INTERJÚ