10 dolog, ami krónikus fáradtságot okozhat!
Mindenki ismeri a fáradtság érzését. Ám a krónikus fáradtság folyamatos és a mindennapi életben is korlátoz. „Egyes betegek a náthához hasonlítják, vagy olyan érzéshez, mikor nagyon sokat dolgoztak és nem aludtak eleget.”
Ha a tünetek visszatérnek, újra meg kell vizsgálni a vizeletet, mert egyeseknek krónikus húgyúti fertőzése lehet, amelyet nehéz megszüntetni.
A krónikus fáradtság 5. oka: Fibromyalgia A fibromyalgia és a krónikus fáradtság két különálló, de egymással rokon kórkép. Közös tünetük a súlyos fáradtság, amely komolyan befolyásolja az életvitelt. A fibromyalgia a könyörtelen fáradtság és az izomfájdalmak leggyakoribb okozója, Dr. McIlwain szerint. "A fibromyalgiás betegek közül sokan panaszkodnak, hogy akármennyit is alszanak, az sosem elég pihentető, és nappal mindig fáradtak. Éjszaka gyakran felébrednek, ám másnap nem is emlékezhetnek ezekre az alvászavarokra, és egy folyamatos "fibro-ködben" élnek – egy homályos állapotban, amely nehézzé teszi a koncentrálást."
A fibromyalgia miatti állandó nappali fáradtság gyakran a testmozgás csökkenését eredményezi, ami romló fizikai állapotot és hangulatzavarokat okoz. A megoldás? Meg kell próbálni többet mozogni, mert ennek jó hatása van az alvásra, a hangulatra és a fáradtságra.
Dr. McIlwain arra buzdítja betegeit, hogy úszással csillapítsák fáradtságukat. "Egy meleg vizű medence segít enyhíteni a mély izomfájdalmakat, így vízben könnyebben lehet mozogni. Az úszás csökkenti a szorongást és a stresszt, illetve növeli a pihentetőbb alvás esélyét, amely megszüntetheti a fáradtságot." A testmozgást fokozatosan kell elkezdeni. Ahogy hozzászokunk az egyre több fizikai aktivitáshoz, annál több időt tölthetünk a medencében. A testmozgás rendszeres legyen, de kerüljük a túlzott sportolást, amely csak növelné a fáradtságot.
A krónikus fáradtság 6. oka: Pajzsmirigy alulműködés Ha általánosságban lomhának, lepusztultnak, és kissé depressziósnak érezzük magunkat, ennek hátterében a pajzsmirigy alulműködése is állhat. A pajzsmirigy egy kis, lepke alakú mirigy, amely a nyak alján helyezkedik el, és a szervezet anyagcseréjét szabályozza, hogy milyen mértékben használjon fel a test energiát.
Az Amerikai Pajzsmirigy Alapítvány szerint 60 éves korára a nők 17 százalékának alakul ki valamilyen pajzsmirigy rendellenessége, és legtöbbjük nem is tud róla. A leggyakoribb ok egy autoimmun betegség, a Hashimoto thyreoiditis. Ennek során a pajzsmirigy nem termel elegendő hormont, alulműködés alakul ki, lelassul a szervezet anyagcseréje.
Hozzászólás zárolva.