10 tipp, hogy ma is a csúcson legyél!
Azt a legtöbbször elfogadjuk, hogy az izületeink és a tüdőnk teljesítménye egyre csökken, ahogy öregszünk, de ugyanezt az agyunkkal kapcsolatban nem tűrjük el. Van néhány megelőző tipp, és néhány, amiről nyugodtan elfeledkezhetünk.
Vigyázzunk a testünkre
A többnyire megelőzhető betegségek, mint a 2-es típusú cukorbetegség, az elhízás és a magas vérnyomás mind hatással vannak az agyra is. Összefüggésbe hozzák őket a szellemi hanyatlás és a memóriazavarok kockázatával is. Ha rendben tartjuk a keringésünket, elkerüljük a cigarettát és a telített zsírsavakat, akkor kevésbé jelentkezik az életkorral összefüggő agykárosodás.
Figyeljünk az étkezésünkre
A túlzásba vitt lakmározás agyi elváltozásokhoz vezethet, ugyanakkor a túl kevés kalóriabevitel úgyszintén. Az extrém fogyókúra okozhat megnyugvást (ez magyarázhatja az anorexia-függőséget), de sok tanulmány kapcsolatba hozta a szórakozottsággal, zavarodottsággal és az emlékezet-kieséssel.
Enni, enni, enni
A túl sok és a túl kevés energia is zavart okoz az agy finom működésében. Az alacsony cukor-és magas rosttartalmú diéta némi fehérjével és zsírral lassaban bontódik le az agyban, mint a magasabb cukortartalmú ételek (cukrok és fehér keményítő). A kiegyenlített emésztés megbízhatóbb energiaáramlást biztosít az agyba, így optimalizálja a szerv hosszú távú egészségét és teljesítményét.
Mozogjon!
A tudósok kezdik azt feltételezni, hogy a rendszeres aerobic edzés lehet a legfontosabb, amit megtehet az agy hosszú távú egészségmegőrzéséért. Míg a szív és a tüdő hevesen reagálnak egy sprintfutásra, az agy szép lassan és csendesen edződik. Az elméje frissessége érdekében naponta legalább 30 percet töltsön testmozgással.
Hozzászólás zárolva.