21. századi beszélgetések
Isten, aki szerelmes belénk, vonz bennünket gyengédségével, szegényen és törékenyen megszületve közöttünk, egyként közülünk. Ez volt Ferenc pápa Twitter-üzenete karácsonykor. Szerény, halk, de határozott szavú, ismeri a kor technikai újdonságait, és ragyogóan használja is, mint ahogy egy XXI. századi pápának kell ahhoz, hogy szólni tudjon híveihez. Róla beszélgetnek ismert magyar közéleti emberek.
Egy szerény életvitelű jezsuita lépett a nyilvánosság elé 2013-ban. Bergoglio, az egykori Buenos Aires-i érsek ma Ferenc pápaként szól a tömegekhez. Hangja szelíd, de egyben határozott. Együttérez és irányt mutat: legyen szó társadalmi egyenlőtlenségről, menekültpolitikáról, vallási konfliktusokról. Kijelentéseire az egész világ odafigyel. Köztük az a tizenkét közéleti személyiség, aki tizenkét fejezetben, tizenkét nézőpontból közelíti meg a „reformok pápájának” gondolatait.
A könyvben megszólalnak: Bagdy Emőke, Beer Miklós, Fabiny Tamás, Farkas Beáta, Haranghy Csaba, Heller Ágnes, Köves Slomó, Kozma Imre, Oláh Jolán, Tulassay Tivadar, Várszegi Asztrik és Vizi E. Szilveszter.
A Ferenc pápa útján címmel megjelent kötet Solymári Dániel és Pallós Tamás munkája. Ez az első, magyar szerzők által készített teológiai-közéleti könyv Ferenc pápáról, amely a szentatya 80. születésnapjára jelent meg.
Hozzászólás zárolva.