Facebook hozzászólás
1 193

4 jó tipp a vérszívók ellen

Előfordulhat, hogy haza már többen érkezünk a kirándulásról, mint amennyien elindultak. Ahhoz, hogy az illegális bérlőket, a kullancsokat kilakoltassuk, illetve beköltözésüket magunkon és kedvenceinken is megelőzhessük, Dr. Mátray Árpád állatorvos, homeopata a megelőzés fontosságára hívja fel a figyelmet.

Kullancs a csipesz végén, Kép: jacksonville
Kép: jacksonville

Közeleg az idő, amikor a parkban sütkérezünk vagy nagyokat sétálunk a természetben, ezért nem árt időben felkészülni a piknikezésre, és a nagy játszóterezésekre kullancs terjesztette agyvelőgyulladás elleni védőoltással. A fertőzés ellen ugyanis csak a több lépésből álló védőoltás nyújt védelmet. Mit kell tudnunk az oltásról, és mi a teendő kullancscsípés esetén?

[/bs-text][/vc_column][/vc_row]

  1. Ebben az esetben forduljunk orvoshoz!

Ha a szúrás körüli területen több napon keresztül el nem múló, körkörös, piros elváltozást észlelünk, feltétlenül orvoshoz kell fordulnunk, ugyanis ez akár a Lyme-kór tünete is lehet. Ha kedvencünkben találunk kullancsot, természetesen szakszerűen távolítsuk el, ezt követően pedig kísérjük fokozott figyelemmel az állat viselkedését. Ugyanis Mátray Árpád figyelmeztet: ha a kutya bágyadt, lázas vagy étvágytalan, vizelete pedig barnás színű, azonnal állatorvoshoz kell fordulni, hiszen az ezeket a tüneteket kiváltó ún. babézióis akár órákon belül életveszélyes is lehet.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 454

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!