Facebook hozzászólás
567

Az vagy, amit megeszel

Meddő férfiak, avagy mi lesz veled emberiség?

A férfiak nemzőképességének csökkenésével egyre többet foglalkozik a tudomány. A folyamatosan romló tendencia szakemberek szerint azt mutatja, hogy 2100-ra több lesz a Földön a meddő férfi, mint a termékeny.

Mit ne együnk?

Hiba lenne egy-egy ételről kijelenteni, hogy nem szabad fogyasztani, hiszen ez távol áll az igazságtól. A mértékkel fogyasztott szója semmivel sem jelent nagyobb gondot, mint mondjuk a sárgarépa. De nagyobb mennyiségben már erősen problémás lehet. Ez pedig a kínai konyha szerelmeseinek, vagy éppen a vegetáriánusoknak nem jó hír, hiszen a tofu, vagy a szójabab az ázsiai konyha kedvelt alapanyaga. Fitoösztrogéneket tartalmaz további 300 növény,  köztük gabona- és zöldségfélék.  Ezért a fitoösztrogének fogyasztását nem lehet kiiktatni , különösen, hogy még a kávé, a tea, a sör, de még a vörösbor is tartalmazza.

Fotó: Depositphotos

De akkor mi a megoldás?

A megoldás – főleg a termékenységi problémák esetén, vagy családtervezésnél – a mértékletesség, és a tápanyagellátottság javítása. Előbbi egyszerűbb, hiszen sok olyan ételt és italt is fogyaszthatunk, melyek nem tartalmaznak fitoösztrogéneket.

A tápanyagpótlás azonban nehezebb, ahogyan arra már a cikk elején is kitértünk.

Nagyon jó megoldás lehet a férfivitamin alkalmazása. De ahogyan az lenni szokott, itt sem minden arany, ami fénylik. A patika polcai rogyásig vannak a vitaminkészítményekkel, melyek árban és kiszerelésben is jelentősen eltérnek.

Hogy mire figyeljünk?

A hasznosulásra! A tápanyagokat ugyanis nem csak bevinni kell a szervezetbe, gondoskodni kell arról is, hogy azok a lehető legjobban hasznosuljanak. Ennek két alappillére a készítmény komplexitása és a benne lévő anyagok kémiai kötései.

A komplexitás lényege abban rejlik, hogy a természetben ritkán találkozunk egy-egy anyaggal önmagában. A vas hasznosulása például jelentősen megnő, ha C-vitaminnal egyszerre visszük be. De ez a kapcsolat igaz például a réz és a cink esetében is. A megfelelő kémiai kötések pedig még egy nagy lökést adhatnak a hasznosulásnak. Ehhez biológiailag aktív, vagyis szerves kötéssel kell jelen lenni a lehető legtöbb anyagnak a készítményben. Ez a legtöbb esetben citrát és glükonát kötési formákat jelent, vagyis a terméken azt kell megnézni, hogy a benne szereplő anyagoknak megvannak-e ezek a kötési formái (pl.: cink-citrát, réz-glükonát).





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!