A bőrünkkel is kommunikálunk!
Bőrünkre van írva a lelkiállapotunk. A stressz alatt lévő ember bőre elárulja őt. Csak rá kell nézni, hogy a szakember tudja, kipihent, egyensúlyban van, nyugodt, vagy netalán fáradt, stresszelt, gondterhelt, nyugtalan. Honnan ez a szoros kapcsolat a bőr és a lelkiállapot között? S ha tudunk erről, miért gondoljuk külsőleg gyógyítani a bőrelváltozásokat?
Pedig látunk gyönyörű, ősz hajú, festék nélküli idős hölgyeket, s smink nélkül borzasztóan elhasznált bőrű, fiatal sztárokat is. Egyik szerencsés bőrszerkezetű, a másik kevésbé?
Sok múlik persze a genetikán. Van, aki szerencsésebb bőrszerkezet-állománnyal születik, s sokan bizony elég érzékeny, vékony, fehér stb. bőrrel küszködnek egész életükben.
De. Teljes életmódunkkal vagyunk felelősek bőrünk állapotáért. Testünk, lelkünk harmóniája, az, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben, életvitelünk, táplálkozásunk, lelkünk és emberi viszonyaink rendben tartása, alapvetően meghatározza bőrünk állapotát.
Vigyázzunk, mit adunk neki külsőleg és belsőleg. Na és persze gondolkodásunkkal.
A gombás betegségek
A szakemberek azt jósolják, hogy az évezred eleje a gombás betegségek évtizede lesz. A gombás betegség magától nem gyógyul meg, kezeletlenül súlyosabbá válhat, és az egészséges embereket is megfertőzheti. Ha a fertőzést elhanyagolják, akár egy életen át is tartó, súlyos betegséget (orbánc, ekcéma) is előidézhet.
A megbetegedés elkapható közvetlen érintkezéssel is, de a fertőződés leggyakoribb módja a gombákat tartalmazó hámsejtekkel való érintkezés. A gombás fertőzést okozó spórák kedvelik a meleg, nedves környezetet, és előszeretettel bújnak meg zárt cipőkben, de a kórokozók megtalálhatók a közös használatú zuhanyozókban, szaunákban, uszodák és fürdők vizében is. A már fertőzött családtagok révén bekerülhetnek az otthoni környezetbe is, a gombák megtelepedhetnek a szőnyegpadlóban, a törülközőkben, a kádban vagy akár a papucsokban.
Máskor a bőrön, illetve a nyálkahártyákon normálisan is jelen levő gombák valamilyen külső vagy belső hatásra túlszaporodva okoznak betegséget. További fertőzésforrások lehetnek a tollal vagy szőrrel fedett állatok (betegek vagy akár tünetmentes hordozók), de az egész emberi környezet (talaj, víz, levegő, növények, épületek) tartalmaz olyan gombákat, amelyek nagyon ritkán, de képesek megbetegedést kiváltani.
A kiváltó okok között még számos tényezőt említhetnénk, például ha az antibiotikumokat túl hosszú/túl rövid ideig szedik, a végtagok elégtelen vérellátását, a zárt és nehezen szellőző ruhadarabok viselését, a cukorbetegséget vagy akár a vashiányt.
Hozzászólás zárolva.