A fájdalom az orvostudomány nagy kérdése
Valószínűleg nincs is olyan ember, akinek még nem fájt semmije. Így volt ez a régmúlt időkben is, csak akkor még nagyon keveset tudtak a fájdalom jellegéről, okáról. Az orvostudomány nagy kérdése
A fájdalom nehezen definiálható, egyéni érzés. Lehet égő, zsibbadó, szúró, lüktető. Két nagy csoportra osztjuk.
az akut fájdalomra és a krónikus fájdalomra
Mire ügyeljünk gyógyszerszedéskor?
Tartsuk meg a megfelelő adagolást. Ne lépjük túl a maximális napi adagot, mert ezzel fokozzuk a mellékhatások kialakulásának veszélyét. Ha a fájdalom nem állandó jellegű, akkor csak fájdalom esetén szedjünk a gyógyszert. A legtöbb gyógyszer izgathatja a gyomor nyálkahártyáját, ezért érdemes étkezés után bevenni.
Optimális fájdalomcsillapítás: fölöslegesen ne szedjünk fájdalomcsillapítót, főleg ne azért, hogy megelőzzük a fájdalom kialakulását. Ne essünk a másik végletbe se: ne sanyargassuk feleslegesen magunkat. Igyekezzünk megtalálni az arany középutat a fájdalomcsillapítás terén, mely nem mindig egyszerű.
Fontos megjegyezni: a fájdalom azt jelzi, hogy a szervezetben valami nincs rendben. Ha néhány nap után sem múlik el, már a kezdet kezdetén nagy intenzitással jelentkezik, esetleg eddig nem tapasztalt panaszok kísérik (szédülés, hányinger, kettős látás, láz, mentális zavar, emésztőrendszeri panaszok, széklet- vagy vizeletvisszatartási nehézségek, eszméletvesztés, mellkasi fájdalom, általános elesettségi érzés, végtagok gyöngesége), azonnal forduljunk orvoshoz, hiszen létfontosságú a kiváltó ok felderítése és helyes kezelése. Ilyen esetekben kísérletezni a fájdalom csillapításával akár az életünkbe is kerülhet!
Dr Póczik Gábor cikke nyomán
Hozzászólás zárolva.