A „hiszem, ha látom!” emberek
Mottó: Senki sem gyömöszölhető bele egyetlen személyiség-tipológiai dobozba, de mindenki egy ilyen dobozból lóg ki.
Bemutatok most egy olyan NLP-módszert, amelyet nemcsak az érzékelő hajlamú, hanem bármilyen tipológiához tartozó ember sikeresen és jó eredménnyel használhat életminősége javításához.
A legtöbb szakkönyv „A kiválóság pillanata” vagy ehhez hasonló címmel fordítja. A módszer az öt érzékszervre támaszkodva segít az alkalmazóin, a következő menetrenddel:
– Fekve vagy kényelmesen, csukott szemmel ülve ingerszegény környezetben idézzük fel egy olyan ‘kiváló pillanat’ emlékét, amelyben boldogok, sikeresek, győztesek voltunk.
– VAKOGjuk le az élményt: emlékezzünk vissza, hogy milyen volt a látvány, mit hallottunk közben, milyen szagokat, illatokat lehetett érezni, milyen íz volt a szánkban, milyen tapintásos (vagy belső érzékeléses) élmények kötődtek a képhez…
– Amikor már úgy érezzük, hogy tökéletesen sikerült felidézni az ott és akkor megélt élményt, érintsük jobb kezünk hüvelykujját ugyancsak jobb kezünk egy másik ujjához, s tartsuk úgy mintegy 30 másodpercig. Ez idő alatt kapcsot létesítünk az élmény emléke és az ujjak érintése között.
– Ezt követően, ha bármikor szomorúak, fáradtak, levertek vagyunk, kényelmesen elhelyezkedve csukott szemmel érintsük össze a két „tanult” ujjunkat: s láss csodát – az a boldog, sikeres, győzelmi hangulat fog eltölteni, amely emlékét ehhez a mozdulathoz kapcsoltuk.
– Néha „töltsük fel” ezt az élményt (mint egy lemerült mobilt) azzal, hogy csukott szemmel, stb. idézzünk fel újabb és újabb emlékeket: képet, hangot, szagot, érzést, ami ahhoz az élményhez kapcsolódik, s amitől még színesebb, árnyaltabb, gazdagabb lesz a kép… És használjuk bármikor, ha szükségünk van rá.
Kellemes töltekezést és jó hangulatjavítást!
Folytatjuk.
Addig is konzultációs lehetőség: csikyantal.uw.hu.
Hozzászólás zárolva.