Facebook hozzászólás
400

HOGY TARTSUK BE A KÖTELEZŐ TÁVOLSÁGOT A LEVEGŐBEN?

A járvány után milyen szorosan üljünk majd a repülőkön?

Egyszer csak vége lesz a mostani járványos időszaknak, és akkor az emberek majd megint utazni, így repülni is szeretnének. Viszont – nagy valószínűséggel – nem fogunk lemondani azokról a biztonsági igényeinkről, melyek a vírusfertőzés idején alakultak ki, így a társadalmi távolságtartás még évekig velünk maradhat. Hogyan kezelik ezt majd a légitársaságok?

Azzal párhuzamosan, hogy az országok java része már a járvánnyal kapcsolatos tiltó intézkedések visszavonását fontolgatja, a légitársaságok is arra készülnek, hogy gépeikkel egyszer csak vissza tudnak majd térni a légtérbe. Veszteségeik már így is számottevők, vagyis az idő mindenképpen sürgeti őket, az utasok bizalmának újbóli elnyerése viszont komoly feladat elé állítja a társaságokat.

Üresen. Fotó: depositphotos.com
Üresen. Fotó: depositphotos.com

 

Szakértői vélemények szerint még évekig szükség lesz arra a járvány után is, hogy a social distancing szabályait szigorúan betartsák az emberek, márpedig a légitársaságok számára az egyik legkomolyabb leküzdendő akadály az lesz, hogy az utasok hogyan tartsanak majd ésszerű távolságot egymás között a hosszú légi utak alatt.

Számos légitársaság már vizsgálja annak a lehetőségét, hogy a középső üléseket üresen tartsák, és ezzel elkerüljék, hogy az utasok közvetlenül egymás mellett foglaljanak helyet. Az európai rövid távú légi fuvarozó cégek, mint például az EasyJet, volt az első légitársaság, amely eljátszott ezzel a gondolattal, Johan Lundgren vezérigazgató a múlt héten legalábbis, már pedzegetett valami hasonlót – írja a BBC.

Más légitársaságok, így többek között az Alaska Airlines és a magyar tulajdonosi háttérrel rendelkező fapados légitársaság, a Wizz Air is azok közé tartozik, akik fontolgatják ennek alkalmazását.

A nem különösebben kedvelt középső ülések kivétele a repülőgépen kínált helyek közül ugyanakkor marketing szempontból is egy hálás téma. „Ülj az ablak mellé, és részed lesz a legszebb kilátásban! Ha a folyosó melletti ülésen ülsz, azonnal ki tudsz menni a mosdóba!”

A középső ülésnek nincsenek ilyen előnyei, hacsak nem azok közé tartozol, akik szeretnek beszélgetést kezdeményezni embertársaikkal. De a középső ülések blokkolása valóban segítene fenntartani a megfelelő társadalmi távolságot? És ha igen, meddig lenne képes fenntartani ezt az adott légitársaság komolyabb veszteség nélkül?

„Jelenleg szükségünk van erre a megoldásra, mert ennek hiányában egyrészt képtelenség lenne az előírásokat betartani, de az utasok elemi biztonságigénye is ezt indokolja,  még ha ez a megoldás nem is tökéletes ”- magyarázza Daniel Baron, a Tokióban működő LIFT Aero Design ügyvezető igazgatója, amely cég segíti a légitársaságokat a kabinok tervezésében az utasok tapasztalatai alapján.

Hosszú távon azonban gazdasági szempontból ez nem fenntartható. Ha a járvány már teljesen lecsengett, vissza kell majd valahogy térni ahhoz az állapothoz, amikor a gépek tele voltak utasokkal; gyakorlatilag a társaságoknak csak így kifizetődő gazdaságilag a légi személyszállítás.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!