Facebook hozzászólás
206

A jó időt a vírusok is szeretik!

A vírusok, baktériumok és penészgombák ellen immunrendszerünk folyamatos erősítésével védekezhetünk a leghatékonyabban Még mindig nincs késő…

 Szépnek szép a tél, csak túl hosszú, mondják a fázósak. Úgy tűnik, a minden évben beköszönő náthalázjárvány még csak most kezdődik igazán. Várható, hogy ha megenyhül az idő, elszaporodnak a vírusok. Mit tehetünk ellenük? Egyáltalán tehetünk-e még valamit?

A megfázást több mint 200 vírus okozhatja. Vannak, akik évente egyszer, vannak, akik hatszor, a gyerekek többször is megbetegedhetnek.

Levertnek érzi magát, fáj a feje, csöpög az orra, köhög és hőemelkedése van? Védőoltást kapott, mégis megbetegedett? Természetesen ismét akkor, amikor legtöbb a munkája. Lélekben haragszik mindenkire, aki az autóbuszban ráköhögött. Ne szidjunk senkit, mi vagyunk mindennek az okai.

Gondolja csak el, miért nem betegszik meg minden kollégája vagy az egész falu, város? A válasz egyszerű. Jobb az immunrendszerük. Ha mindenki ügyelne immunrendszerének erősítésre, akkor a vírusoknak, baktériumoknak vagy penészgombáknak nem lenne esélyük. Hányan mondhatják el magukról, hogy rendszeresen edzi a testét, hogy elegendő vitamint, főleg C-vitamint, ásványi anyagot fogyaszt, eleget mozog, stressz nélkül él, sokat pihen, alszik? Az emberek többsége azt hiszi, hogy csak akkor betegedhet meg, ha megfázik. Csakhogy a megfázás vírusos fertőzés, amely az orr és a torok nyálkahártyájának gyulladását okozza. Hasonló tünetei vannak, mint az influenzának, s gyakran még az orvosok is összetévesztik. Ők jószándékúan antibiotikumot írnak fel, amely azonban egyáltalán nem hat. A szakemberek védelmére el kell mondani, az influenzát megbízhatóan csak laboratóriumi kivizsgálás és a lelet alapján lehet megállapítani.

Legtöbbször a betegség egy hét alatt magától elmúlik. Az antibiotikum felesleges, a vírusra nem hat. Csak akkor van értelme szedni, ha a légcső- vagy mandulagyulladással kísért bakteriális fertőzés is kialakul.

Hogyan fékezzük meg a betegséget?

Fontos, hogy amint megjelenik az első tünet, azonnal cselekedjen. Valakinek az segít, ha kétóránként bíborszínű kasvirágból készült cseppeket fogyaszt, valakinek pedig valamelyik homeopatikus szer hozza meg az enyhülést.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!