Facebook hozzászólás
868

Olyan káros, mint a dohányzás

A kényszerű egyedüllét megviseli a mentális egészséget

A pandémia nem csak a gazdasági mutatókra és az emberek anyagi helyzetére van káros hatással, de jelentősen befolyásolja a lelkiállapotunkat is.

Lázadás 

A lockdown által előidézett kényszerű magány ugyanakkor többeket arra sarkalt (már csak mentális egészségük megőrzésük érdekében is), hogy megszegjék az általános szabályokat, elhagyják otthonukat, és találkozzanak a barátaikkal.

Ez a fajta viselkedés, mások szemében morálisan aggályosnak bizonyult, ami pedig a renitensen viselkedők újabb elszigetelődését eredményezte.

„Néhányszor megszegtem a szabályokat” – mondja a 29 éves Sarah, aki két éve egyedül él. Kint, valamint otthonukban találkozott barátokkal. De ez meg is terhelte a kapcsolatait. „Néhány barát azt mondta, hogy önző és felelőtlen vagyok. Megértettem a dühüket, de a párban élőknek valójában fogalmuk sem volt arról, milyen érzés 23 órát egyedül lenni, miközben az ember arra kényszerül, hogy a WhatsApp-ot, vagy a Zoom-ot bámulja. „

Az önreflexió fontos Fotó: depositphotos.com
Az önreflexió fontos Fotó: depositphotos.com
Önreflexió

Két hónap után TJ (egy 25 éves, Londonban élő fiatalember) például abbahagyta az ivást. „Egy reggel felébredtem, és arra gondoltam: rendben, senki sem jön megmenteni, meg kell tanulnom, hogyan legyek egyedül, a saját gondolataimmal. Kis célokra kezdtem összpontosítani, lefutottam az első kilométereimet, megtanultam csak a nap végéig gondolkodni, és már nem aggódtam azon, mi lesz hosszú távon.”

Egyesek számára ugyanakkor a magány végül is egyfajta ajándéknak bizonyult; sokakat önreflexióra késztetett.

Carl számára az egyedüllétnek szintén volt pozitív hozadéka. Bár korábban kifejezetten magánykedvelő volt, a mostani kényszerű egyedüllét felülvizsgálatra késztette; a látszólagos zárkózottságát szeretné oldani, sokkal nyitottabb kíván lenni mások iránt, mint mondja „Jó lenne, ha lenne valaki, aki mellettem ébredne fel, sétálna velem, megfogná a kezem, megölelne.”

Figyeljünk magunkra, a környezetünkben élőkre és merjünk segítséget kérni és adni!

 

(The Guardian)





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!