Facebook hozzászólás
72

A sikeresség titka

Biztosan találkozott már olyan emberrel, akinek – meggyőző személyiségének köszönhetően – akkor is igaza volt, amikor nem volt igaza? Dühítette? Irigyelte? Most eláruljuk a módszert, hogyan lehet Önből is lehengerlő érvelő. A siker garantált!

A kommunikáció olyan mély struktúráit fedezték fel az idegrendszer, a nyelv, az elme és az emberi viselkedés területein, amelyek egymással szoros kapcsolatban állnak. Ezek a rendszerek túlnyomóan a tudattalan és a tudatelőttes szintjén szerveződnek és hatnak. A bonyolult, de meghatározott szabályok szerint működő szisztémán belül bármelyik rész megváltoztatása a többi megváltozását is maga után vonja. Ez a változás és változtatás rendkívül rugalmas, mindig az adott pillanatnyi helyzetnek legmegfelelőbb módon történik. Ebben a folyamatban egyaránt részt vesz fizikai testünk, érzelmeink (lelkünk), szellemünk, elménk, agyunk, képzeletünk, tudatunk- és tudattalanunk.

Gyakorlati modell

R. Bandler és J. Grinder összegyűjtött tapasztalataikból egy gyakorlati modellt alkottak, mely tanulható, tanítható és továbbfejleszthető. Így született meg egy kibernetikus rendszerekben működő új tudomány : az NLP, mely a hatékony emberi kommunikáció és viselkedésváltozás fejlett „technológiája”. N = neuro (idegi), mert bármely fizikai, érzelmi, szellemi megnyilvánulásunk – akár tudatos, akár tudattalan – érzékszerveink közvetítésével, idegrendszeri folyamatainkon keresztül történnek. L = lingvisztikai (nyelvi), mert ezeket a folyamatokat nyelvünk strukturálja, értelmezi és közvetíti. P = programozás, mert az elménk képes ezeket a folyamatokat optimálisan egymás mellé rendezni, kombinálni egy meghatározott cél érdekében.

Mindannyian tapasztaltuk már, hogy egy adott szituációban különböző emberek különböző módon reagálnak; ugyanis viselkedésünk nem a világ jelenségeit tükrözi, hanem azt, hogyan értelmezzük ezeket a jelenségeket. (Egy táj általunk lerajzolt térképe nem azonos a tájjal.)

Ez a rendszer cél- és jövőorientált. Nem arra fekteti a hangsúlyt, mi volt, és mi nincs most, hanem arra: mi van, és mi lesz a jövőben, milyen belső és külső „kincsek” birtokában vagyunk, és ezeket hogyan használjuk optimálisan bármelyik életterületünkön, hogy kitárjuk elménk számára a végtelen lehetőségek kapuját, ami által a rendelkezésre álló belső „forrásaink” birtokában önmaga programozza be saját magát egy cél (bármi legyen is az) a legrövidebb, de legjobb úton való elérésére. A belső „forrásaink” azok a pozitív tapasztalataink, előrevivő élettörténéseink, jól megoldott feladataink, amelyeket öröm, boldogságérzés, nyugalom, megelégedettség vagy bármilyen pozitív töltetű érzelem kísért.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!