Facebook hozzászólás
312

A zöld babaszoba Ökoanyu szerint

Ki ne szeretne környezettudatosabban élni, tenni azért, hogy Földünkre jobb jövő várjon. Csakhogy a vágy és annak megvalósulása között sokaknál nagy a szakadék, hiányzik a belső motiváció, az erő, hogy az illető elinduljon a zöld úton. Nagy Réka, az Ökoanyu magazin megálmodója környezettudatos újságíró, saját példájával inspirálja olvasóit és győzi meg őket arról: mindig az első lépés a legnehezebb. Rékával most a babaszoba világát járjuk körül és ott keresünk egy-két zöld megoldást.

Amikor megérkezik a családba egy kisbaba, megváltozik az élet. Ő kerül a középpontba, igényei felülírják a többi családtag szokásait. Nagy örömünkben hajlamosak vagyunk mindent megvenni neki, hiszen milyen jó érzés berendezni a cuki babaszoba minden sarkát, beszerezni az édes ruhácskákat, az illatos babaápolószereket. Pedig a kisbaba ebből nem sok mindent vesz észre, a szülők, a családtagok, az ismerősök vásárlási vágyát elégítik ki a néha már felesleges számba menő, új termékek. Lássuk most  Nagy Rékával a pénztárcakímélő és egyben környezetbarát megoldásokat, amelyek nem veszik el a babázás örömét, csak a fókuszt teszik máshová.

bébi lábak
Amikor baba születik a családban, megváltozik az élet. ( Fotó: Pixabay)
A használt termékek pont olyan jók, mint az újak

Babaruha, babaágy, a babaszoba különböző tárgyai, babakocsi, játékok… Ezek mind olyan kellékek a baba életében, amelyeket gyorsan kinő. Szerencsés esetben a baráti körből megörökölhetünk jó néhány darabot, s ha vigyázunk rájuk, tovább is adhatjuk őket. De ott vannak a turkálók és az online tér adok-veszek oldalai, a kisbabás csoportok, ahonnan sokkal olcsóbban hozzájuthatunk az alapkészlethez, mintha csilivili bababoltokban vásárolnánk meg őket. Ami viszont fontos: a ruhákat mosd ki az első használat előtt! Sőt, érdemes pár órára be is áztatni, a fehéreknek meg mehet egy fertőtlenítő és a magas hőfokú mosás is. A babaágy esetében elég, ha csak a matrac új, az ágykeret lehet használt, viszont mindig ellenőrizzük, megvan-e a használt ágy minden darabja, nincsenek-e kilazulva a csavarok, jók-e a menetek, nincsenek-e kilógó, letört alkatrészek, elég stabil-e.

A nagy pelenka kérdés

Statisztikák szerint egyetlen gyermek 4-6 ezer eldobható pelenkát használ el, amíg szobatiszta nem lesz, azaz átlagosan 27 hónapos koráig. Ez közel egy tonnányi hulladékot jelent. Ez a hatalmas hulladékmennyiség a szeméttelepekre kerül, ahol lebomlási ideje a becslések szerint legalább száz év. Elégetéssel megsemmisíteni őket nem jó megoldás, mert a bennük lévő műanyag égéstermékként is környezetkárosító. Ezen információk alapján érdemes átgondolni a kicsi pelenkahasználati szokásait. Szerencsére ma már a mosható pelenkák egész arzenálja áll a környezettudatos kismamák rendelkezésére. Az elején kell csak megérteni működésüket, letesztelni a felhozatalt és kiválasztani a számunkra legtökéletesebb márkát. Vannak különböző „pelenkarendszerek”, különálló külső és belső pelenkák, amelyek esetében jó esetben elég csak a belsőt minden használat után a mosógépbe mosni. Illetve az All-in-One pelenkák, amelyekben a pelenka külső és belső része egybe van varrva.
Réka, két gyerek anyukájaként több márkát is kipróbált, kalandjait az Ökoanyu magazin oldalán olvashatjátok. Végül ezek a mosható pelenkamárkák mellett tette le a voksát: Milovia, Hamac, RePelus, Blueberry Coverall





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!