IGENIS VANNAK, AKIK ÉLVEZIK
Gyerekek, akiknek a karantén hozta el a szabadságot
Sok gyereknek a járványhelyzet miatt elrendelt önkéntes karantén hozta el a szabadságot. A kijelentés paradoxonnak tűnhet, mégis igaz: azok a gyerekek és tinédzserek, akiknek eddig minden percük be volt osztva, iskola után mehettek a különórákra, úszni, zongorázni, most megtapasztalhatják, milyen is az, amikor maguk oszthatják be a saját idejüket.
A mentális rendellenességek ilyen mértékű növekedése azzal magyarázható, hogy a gyermekeknek általában túl sok és többféle dolguk van, az idejük nagy része percre be van osztva, és gyakran nem is azt csinálják, amit ők maguk valójában szívesen választanának.
A szülők állandó rohanását, a túlmunkákat, ezt az egész túlfeszített tempót, ami manapság a társadalmakat jellemzi, nos mindennek az árát a gyermekek fizetik meg romló lelki egészségükkel.
A gyerekek a felnőttek agyonszervezett életéből egy pillanat alatt kerültek ki a járvány következtében és találták magukat egy sokkal kevésbé strukturált életben – mondja Lenore Skenazy, a Let Grow (Hadd nőjenek fel) szervezet elnöke.
„Néhány hónappal ezelőttig sok család mindennapjai percre pontosan meg volt előre tervezve” – mondja. „Ez mára – a kialakult helyzet következtében – teljesen megváltozott.”
A mindennapi élet elvárásai csökkentek, és több szabadság jutott a gyerekeknek, hogy maguk is felelősséget vállaljanak saját döntéseikért. Ez néha csak olyan egyszerű dolgokat jelent, mint például egy vacsora elkészítése; Ezek a látszólag apró cselekedetek ugyanakkor komolyan megnövelhetik önbizalmukat, de felelősségérzetüket is önmaguk és a család többi tagja iránt is.
Fontos lenne, hogy gyermekeink is újra megtapasztalják azt az érzést, hogy az életüket saját maguk irányítják és már önmagában ez képes lenne kezelni nagyon sok olyan mentális zavart, melyeket részben a korábbi agyonszervezett életünk váltott ki.
Ez valójában az úgynevezett érzelmi jólét legkritikusabb és egyben legfontosabb eleme.
Hozzászólás zárolva.